Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci. 24.02.2024, godz.12:00

10 lutego 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców na cykl zajęć zorganizowanych przez Muzeum w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego". Przygotujcie się na kolorową, kwitnącą, bajkową i świetlistą podróż dzięki naszym zajęciom!

logo wydarzeniaTermin: 3.02.2024 BRAK WOLNYCH MIEJSC
Godzina: 12:00
Tytuł: "Europa na kolorowo"
W części warsztatowej zajmiecie się tworzeniem kolaży, aby zgłębić tajniki różnorodnych strojów ludowych z Europy.
Prowadzący: Dragomir Rudy, Dział Edukacji Muzealnej

Dla kogo zajęcia: Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Koszt: 20 zł*/os. w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Termin: 10.02.2024
Godzina: 12:00
Tytuł: "Opolskie legendy w samo południe"
W części warsztatowej dzieci będą miały okazję udekorować drewniane koniki, wykorzystując różnorodne techniki, co pozwoli im stworzyć unikalne i kolorowe zabawki.
Prowadzący: Dobromir Kożuch, Dział Edukacji Muzealnej

Termin: 17.02.2024
Godzina: 12:00
Tytuł: "Kwitnąca inwazja na płótnie"
W części warsztatowej dzieci ozdobią płócienne torby, inspirowane kwitnącą przyrodą. Przygotujcie się na kreatywne spotkanie z naturą!
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody

Termin: 24.02.2024 BRAK WOLNYCH MIEJSC
Tytuł: "Rozświetlona historia"
Rozpoczniemy naszą przygodę od opowieści o roli światła w historii ludzkości, podróżując od starożytnych cywilizacji po współczesność. Następnie przeniesiemy uczestników na Daleki Wschód, by odkryć fascynujące tradycje związane z chińskim Świętem Latarni. W części warsztatowej stworzymy własne lampiony, korzystając z techniki decoupage.
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej

Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz