Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Kto im dał skrzydła? O uskrzydlonych postaciach w sztuce”

20 kwietnia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 5+ na „Sobotnie pogotowie twórcze”. Odkryj tajemnice skrzydlatych postaci sztuki! Dołącz do nas w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10, 20 kwietnia o godz. 12.00.

logo wydarzenia sobotnie pogotowie twórczeTermin: 20.04.2024, godz. 12:00
Tytuł: Kto im dał skrzydła? O uskrzydlonych postaciach w sztuce
Dla kogo zajęcia: Dzieci w wieku 5*- 13 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas: 90 min.
Liczba uczestników: 15

Prowadząca: Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
** bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Część teoretyczna spotkania: zdjęcie z wystawy Janusza Lewandowskiego w Galerii MŚO
Putta, pegazy, anioły, harpie – sztuka pełna jest skrzydlatych istot nie z tej ziemi. Porozmawiamy o pochodzeniu, formie i symbolice tych zaskakujących postaci. Skrzydeł poszukamy także na wystawie malarstwa Janusza Lewandowskiego.

Część warsztatowa spotkania:

W części twórczej spotkania wykonamy „uskrzydlony”, trójwymiarowy obraz. Warsztaty muzealne są częścią programu towarzyszącego wystawie „Janusz Lewandowski. Malarstwo” z cyklu „Laureaci Nagrody im. J. Cybisa”

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.