Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Magiczne pudełko: Siła szkolnej wyobraźni", 9.09.2023

1 września 2023 Edukacja
Witajcie uczestnicy Sobotniego Pogotowia Twórczego! Po letniej przerwie wracamy do Muzeum, gotowi na nową serię fascynujących i inspirujących zajęć. Rozpoczynamy naszą przygodę od spotkania teoretyczno-warsztatowego już w drugą sobotę września. Na tym spotkaniu przyjrzymy się, jak dawniej wyglądał początek roku szkolnego i jakie zmiany zachodziły w systemie edukacyjnym na przestrzeni lat. Oczywiście w części warsztatowej, jak w każdą sobotę będzie niezwykle twórczo .

logo wydarzenia w tle fotografie z Cyfrowego Archiwum PaństwowegoTermin: 9.09.2023, godz. 12:00
Tytuł: „Magiczne pudełko: Siła szkolnej wyobraźni”
Wiek: 6+
Koszt: 20 zł, 10 zł* dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny
KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE (wkrótce dostępny)
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Pracownik Działu Edukacji Muzealnej
Czas: 60-90 min.

Część Teoretyczna: 'Witaj szkoło"
•    Porozmawiamy o tym, jak dawniej wyglądał dzień w szkole. Jakie były tradycje i zwyczaje związane z rozpoczęciem roku szkolnego?
•    Poznamy historię szkolnych klas – jakich przedmiotów uczono, jakie narzędzia i przybory służyły uczniom w codziennej nauce?
•    Dowiemy się, jakie zmiany zachodziły w organizacji szkół i systemie edukacyjnym na przestrzeni lat.
•    Przeprowadzimy ciekawe dyskusje na temat różnic i podobieństw między dawnym a współczesnym systemem edukacyjnym.

Część Warsztatowa: "Magiczne Szkolne Pudełko"
•    Na tym spotkaniu przekształcimy drewniany piórnik w coś wyjątkowego - "Magiczne Szkolne Pudełko."
•    Każdy uczestnik będzie mógł ozdobić swoje pudełko według własnych pomysłów i inspiracji.
•    Wykorzystamy różnorodne techniki, takie jak decoupage, zdobienie, rysowanie, czy klejenie, aby stworzyć unikalne dzieła sztuki.
•    Nasze "Magiczne Szkolne Pudełka" będą nie tylko piękne, ale też praktyczne - w nich będziemy mogli przechowywać nie tylko przybory szkolne, ale także nasze marzenia, plany i wspomnienia związane z nauką.

Przygotujcie się na fascynującą podróż przez czas, która pozwoli nam lepiej zrozumieć, jak zmieniała się szkoła i jakie wartości kryją się w naszych szkolnych wspomnieniach. Będzie to doskonała okazja do poznania nowych przyjaciół i rozwijania swoich umiejętności artystycznych. Nie zapomnijcie przynieść ze sobą wyobraźni i chęci do tworzenia! Wspólnie stworzymy niezapomniane dzieła i rozpoczniemy nowy sezon Sobotniego Pogotowia Twórczego w wielkim stylu.
Do zobaczenia!

HARMONOGRAM SOBOTNIEGO POGOTOWIA TWÓRCZEGO - WRZESIEŃ 2023

16.09.2023, godz.. 12:00
UWAGA! Warsztaty w galerii MŚO przy ul. Ozimskiej 10

Pozdrowienia z wakacji. Kilka wspomnień o Janie Cybisie i jego malarstwie

23.09.2023, godz. 12:00
Główny gmach MŚO, Kamienica czynszowa

Gospodarstwo domowe – elementy codziennego użytku , czyli krótka historia żelazka

30.09.2023, godz. 12:00
Główny gmach MŚO

Czy to grzyb?





Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.