Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Gospodarstwo domowe – elementy codziennego użytku , czyli krótka historia żelazka", 23.09.2023

23 września 2023 Edukacja
Zapraszamy Was na przechadzkę po Kamienicy czynszowej tropem narzędzi gospodarstwa domowego. Tym razem omówimy różne rodzaje żelazek. Zajęcia urozmaici warsztat plastyczny. Skoro zostaniecie "żelazkowymi ekspertami" to zajmiemy się wykonaniem naprasowanek na koszuli.

logo wydarzenia w tle zdjęcie żelazkaTermin: 23.09.2023, godz. 12:00
Tytuł: "Gospodarstwo domowe – elementy codziennego użytku , czyli krótka historia żelazka".
Wiek: 5+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)
Koszt: 20 zł, 10 zł* dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Opiekun bezpłatnie
KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE * (wkrótce dostępny)
* NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ.

Prowadzący: Dragomir Rudy, Pracownik Działu Edukacji Muzealnej


I Część, teoretyczna: Podczas tej części wydarzenia będziemy mieli okazję zwiedzić różne pomieszczenia Kamienicy czynszowej, gdzie będzie można zobaczyć oryginalne żelazka XIX/XX wieczne. Nasz przewodnik opowie nam fascynujące anegdoty i historie związane z tymi przedmiotami. Dowiedz się, jakie techniki i triki były stosowane przez gospodynie domowe tamtych czasów, aby uzyskać idealnie wyprasowane ubrania. Przekonaj się, jakie wyzwania stawiano przed tymi, którzy starali się utrzymać ubrania w nieskazitelnej kondycji.

II Część, warsztatowa: Po lekcji historii i technologii żelazek przeniesiemy się do warsztatu plastycznego, gdzie będziemy mieli okazję wykazać się własną kreatywnością. Skoro staniemy się "żelazkowymi ekspertami", czas na praktyczne wykorzystanie naszych umiejętności. W trakcie warsztatu będziemy zajmować się wykonywaniem pięknych naprasowanek na koszulkach, ale wykorzystamy do tego współczesne żelazka. Dzięki wskazówkom naszego instruktora każdy uczestnik będzie mógł stworzyć wyjątkowy wzór na koszulce, używając nowoczesnych technik. To będzie okazja do połączenia historii i sztuki w niezwykły sposób. A co najważniejsze, koszulki, które wykonacie podczas warsztatu, będziecie mogli zabrać ze sobą jako pamiątkę z tego niezapomnianego wydarzenia. To będzie doskonały sposób, aby zachować wspomnienie z tej wyjątkowej podróży w czasie.

Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie zainspiruje Was do odkrywania innych tajemnic minionych epok i rozwijania Waszych pasji twórczych. Zapraszamy do zapisów, ilość miejsc jest ograniczona ( 12 os.).
Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.