Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Gospodarstwo domowe – elementy codziennego użytku , czyli krótka historia żelazka", 23.09.2023

23 września 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy Was na przechadzkę po Kamienicy czynszowej tropem narzędzi gospodarstwa domowego. Tym razem omówimy różne rodzaje żelazek. Zajęcia urozmaici warsztat plastyczny. Skoro zostaniecie "żelazkowymi ekspertami" to zajmiemy się wykonaniem naprasowanek na koszuli.

logo wydarzenia w tle zdjęcie żelazkaTermin: 23.09.2023, godz. 12:00
Tytuł: "Gospodarstwo domowe – elementy codziennego użytku , czyli krótka historia żelazka".
Wiek: 5+ (dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 opiekuna)
Koszt: 20 zł, 10 zł* dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Opiekun bezpłatnie
KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE * (wkrótce dostępny)
* NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ.

Prowadzący: Dragomir Rudy, Pracownik Działu Edukacji Muzealnej

I Część, teoretyczna: Podczas tej części wydarzenia będziemy mieli okazję zwiedzić różne pomieszczenia Kamienicy czynszowej, gdzie będzie można zobaczyć oryginalne żelazka XIX/XX wieczne. Nasz przewodnik opowie nam fascynujące anegdoty i historie związane z tymi przedmiotami. Dowiedz się, jakie techniki i triki były stosowane przez gospodynie domowe tamtych czasów, aby uzyskać idealnie wyprasowane ubrania. Przekonaj się, jakie wyzwania stawiano przed tymi, którzy starali się utrzymać ubrania w nieskazitelnej kondycji.

II Część, warsztatowa: Po lekcji historii i technologii żelazek przeniesiemy się do warsztatu plastycznego, gdzie będziemy mieli okazję wykazać się własną kreatywnością. Skoro staniemy się "żelazkowymi ekspertami", czas na praktyczne wykorzystanie naszych umiejętności. W trakcie warsztatu będziemy zajmować się wykonywaniem pięknych naprasowanek na koszulkach, ale wykorzystamy do tego współczesne żelazka. Dzięki wskazówkom naszego instruktora każdy uczestnik będzie mógł stworzyć wyjątkowy wzór na koszulce, używając nowoczesnych technik. To będzie okazja do połączenia historii i sztuki w niezwykły sposób. A co najważniejsze, koszulki, które wykonacie podczas warsztatu, będziecie mogli zabrać ze sobą jako pamiątkę z tego niezapomnianego wydarzenia. To będzie doskonały sposób, aby zachować wspomnienie z tej wyjątkowej podróży w czasie.

Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie zainspiruje Was do odkrywania innych tajemnic minionych epok i rozwijania Waszych pasji twórczych. Zapraszamy do zapisów, ilość miejsc jest ograniczona ( 12 os.).

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz