Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

23 marca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

logo wydarzenia, zajęcia dla dzieciTermin: 23.03.2024, godz. 12:00
Tytuł:
Szklany zielnik
Dla kogo zajęcia:
Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas:
90 min.
Prowadzący:
Izabela Jasińska, Dział Edukacji Muzealnej
Miejsce:
Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt:
20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Liczba uczestników:
15

Część teoretyczna spotkania:
Podczas spotkania skupimy się na tematyce związanej z przygotowaniami do Wielkanocy. Omówimy różnice między tradycyjną kroszonką a pisanką, poznając techniki ozdabiania wielkanocnych jaj, popularne na terenie Śląska Opolskiego. Przyjrzymy się symbolice
i znaczeniu tych tradycyjnych wzorów umieszczanych na wielkanocnych jajkach.


Część warsztatowa:
Teraz czas na praktykę! Wykorzystując techniki mieszane, dzieci będą miały okazję stworzyć dekoracje przestrzenne w kształcie kur. Korzystając z różnorodnych materiałów i technik. Te kolorowe, artystyczne kury będą idealną ozdobą na zbliżające się święta.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tych kreatywnych zajęciach, gdzie sztuka spotyka się z tradycją, a dzieci mogą wspaniale się bawić i rozwijać swoje umiejętności artystyczne!

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.