Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

30 września 2023 Edukacja
Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

logo wydarzenia w tle zdjecie pejzaż leśny, grzyby oraz zdjięcie lesnej diaramyTermin: 30.09.2023, godz. 12:00
Tytuł: "Czy to grzyb?".
Wiek: 6+
Koszt: 20 zł, 10 zł* dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Opiekun bezpłatnie
KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE * (wkrótce dostępny)
* NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNEJ.
Liczba uczestników: 15

Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Pracownik Działu Przyrody


Część Teoretyczna: Odkryj świat grzybów
W ramach tej części naszego spotkania, przenikniemy tajemnice biologii grzybów, poznamy ich rolę w ekosystemie oraz dowiemy się, jakie znaczenie mają dla nas. Przyjrzymy się bliżej kilku gatunkom grzybów jadalnych i trujących oraz opracujemy wspólnie „Kodeks grzybiarza”. Na koniec sprawdzimy umiejętność rozpoznawania grzybów od tego co grzyby przypomina, a nimi nie jest.

Część Warsztatowa: Twórcza jesień w miniaturze
Po zanurzeniu się w świat teorii, przeniesiemy się do części praktycznej, gdzie każdy z Was będzie mógł dać upust swojej kreatywności. Wspólnie stworzymy piękne, jesiennie klimatyczne mini dioramy z motywem grzybowym. To będzie okazja, aby wyrazić swoje artystyczne zdolności, tworząc własne kompozycje, które będą nie tylko piękne, ale także symboliczne.

A na koniec tego wyjątkowego dnia, każdy uczestnik zabierze swoją dioramę ze sobą, jako niezwykłą pamiątkę z tych zajęć.

Dołączcie do nas i czerpcie radość z nauki i tworzenia w jednym magicznym miejscu. Czekamy na Was!


Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.