Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - wrzesień 2021

2 września 2021 Zajęcia dla grup Opole
Wakacje minęły bardzo szybko, a odpoczynek zawsze mile widziany, dlatego wznawiamy nasze relaksujące warsztaty plastyczne, połączone z opowieściami o muzealnych eksponatach.


Plakat sobotniego pogotowia twórczego


  • 4 września 2021 r., godz. 12.00 - Sport w monecie

    Wymiana towarów to starodawny sposób handlowania. Kiedy pojawiły się pierwsze pieniądze na ziemiach polskich. Jak one wyglądały? Co łączy środek płatniczy z dyscyplinami sportowymi? O tym można będzie się dowiedzieć na wystawie czasowej zorganizowanej w Muzeum Śląska Opolskiego wraz z Narodowym Bankiem Polskich pt. „Sport na monetach kolekcjonerskich”. Dodatkowym atutem spotkania będą zajęcia warsztatowe z projektowania awersów i rewersów monet technika graficzną

    miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7, bilet wstępu: 10 zł od osoby

  • 11 września 2021 r., godz. 12.00 - Słowa i słówka

    Ze słów można stworzyć wiersz, opowiadanie lub rymowankę. Jadwiga Sawicka tworzy z nich obrazy. Maluje słowa, które są dla niej ważne. Każdy z nas ma swoje ulubione, pełne uczuć: PRZYJAŹŃ, MIŁOŚĆ, SERDECZNOŚĆ lub pełne zabawy PODSKOKI, OBROTY, WYGIBASY. Zapraszamy do zabawy w słowa i słówka, które można zatańczyć i namalować.  Spotkanie zwieńczy warsztat ozdabiania płóciennych toreb (technika: stemplowanie).

    Spotkanie ze sztuką i tańcem dla dzieci to inicjatywa towarzysząca wystawie malarstwa Jadwigi Sawickiej, a poprowadzi je Barbara Przerwa, kustosz i pedagog tańca z Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

    W warsztatach może wziąć udział 10 osób, prosimy o zgłaszanie się mailowe lub telefoniczne do Działu Edukacji Muzealnej: edukacja@muzeum.opole.pl, tel. 77 44 31 761 lub 77 44 31 754 (kasa muzealna).

    Uczestnikom najwygodniej będzie w luźnych, powiewnych strojach, zachęcamy do tańca boso. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na doświadczenie taneczne czy poziom sprawności.
    miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10, wstęp wolny

  • 18 września 2021 r., godz. 12.00 - Nakryto do stołu (brak wolnych miejsc)

    Jak wygląda rawier, patera czy salaterka? Jak odróżnić naczynia porcelanowe od fajansowych? Po co na stole garnitur? Jakich naczyń używano dawniej podczas spożywania posiłku, a jak wyglądają współczesne nakrycia stołu? O historii i sekretach użytkowych naczyń ceramicznych ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego opowiemy podczas spotkania na stałej wystawie górnośląskiej ceramiki. W programie zajęć: wspólne zwiedzanie ekspozycji, gry edukacyjne, zagadki oraz warsztat zdobienia ceramiki.

    miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7, wstęp wolny, obowiązują zapisy,  prosimy o zgłaszanie się mailowe lub telefoniczne do Działu Edukacji Muzealnej: edukacja@muzeum.opole.pl, tel. 77 44 31 761 lub 77 44 31 754 (kasa muzealna).  

  • 25 września 2021 r., godz. 12.00 – O dawnej książce
    Skąd się wzięły książki ? Kto zajmował się ich pisaniem? Na czym je pisano? Co to są inkunabuły? I co zawdzięczamy Janowi Gutenbergowi ? O ciekawej historii książki opowiemy na spotkaniu na wystawie czasowej starodruków prezentowanej w muzeum.  A następnie w części warsztatowej ozdobimy okładkę własnej książki.

           miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7, bilet wstępu: 10 zł od osoby


Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.
Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat - godz. 12.00 (limit: 15 osób, w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów)
bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko
Rezerwacje biletów warsztatowych:
tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)
oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl
prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7




Zobacz inne aktualności

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.