Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze: Tysiące twarzy, setki witraży. Zajęcia dla dzieci

9 listopada 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6+ na kolejne fascynujące spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze"! Tym razem podczas zajęć pt.: „Tysiące twarzy, setki witraży”, wraz z prowadzącą Agnieszką Mulawą, wkroczymy w tajemniczy świat opowieści przedstawionych na witrażach.

logo wydarzeniaTermin: 09.11.2023, godz. 12:00
Tytuł: „Tysiące twarzy, setki witraży”
Wiek: 6+
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Dział Edukacji Muzealnej
Miejsce: Galeria MŚO, ul. Ozimska 10
Koszt: 20 zł, 10 zł* dla posiadaczy Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, Karty Dużej Rodziny. Opiekun bezpłatnie. KUP BILET ON-LINE lub w KASIE MUZEUM

Część teoretyczna:

W pierwszej, teoretycznej części zajęć, poznamy krótką historię witraży oraz spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: czym różnią się witraże od miraży? Kogo i co przestawiają witraże? Gdzie ich szukać? Czy przyroda maluje witraże? Jakie rośliny i zwierzęta można odnaleźć wśród przedstawionych na witrażach historiach? Podczas prezentacji obejrzymy przykłady ciekawych witraży, którym przyjrzymy się uważnie, bo będą dla nas inspiracją do działań w części warsztatowej.

Część warsztatowa:

W związku z tym, że jesień w pełni, wykonamy jesienne, papierowe witraże jako ozdoba naszych okien. Udoskonalimy nasze zdolności manualne poprzez sprawne posługiwanie się nożyczkami, jednocześnie ćwicząc cierpliwość i precyzje. Wykonamy witraże przedstawiające jesienne, kolorowe liście, które będą przepięknie się prezentować na oknach, zwłaszcza w słoneczne dni.


Zobacz inne aktualności

Warsztaty fotograficzne – Paweł Sokołowski: „Technika szlachetna XIX wieku: Mokry Kolodion”

Chciałbyś przenieść się do XIX wieku i poznać tajniki jednej z najstarszych technik fotograficznych? Mokry kolodion to proces, który pozwala tworzyć niezwykle piękne, klimatyczne zdjęcia, pełne detali i unikalnych efektów. Warsztaty prowadzone przez Pawła Sokołowskiego to doskonała okazja, aby poznać tę technikę od podstaw, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia w fotografii.

Zobacz

Szkolenie dla pracowników Instytucji Kultury: : „Kultura w ruchu. Tworzenie rolki do mediów społecznościowych” – Alicja Szulc-Rodziewicz

Jeśli Twoja Instytucja Kultury pragnie efektywnie promować swoją działalność w mediach społecznościowych, te warsztaty są dla Ciebie. Szkolenie poprowadzi Alicja Szulc-Rodziewicz, ekspertka w zakresie edukacji medialnej i cyfrowej, która pokaże, jak tworzyć profesjonalne rolki i krótkie filmy wideo. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.