Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - styczeń

2 stycznia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy do udziału w sobotnich warsztatach plastycznych, połączonych z opowieściami o zbiorach muzealnych, lokalnych zwyczajach, które z pewnością staną się inspiracją do twórczego działania. Warsztaty realizowane będą w trzech blokach tematycznych:

08.01.2022, godz. 12:00 Czy zima sztuki się ima?
Czy artyści lubią malować zimę? Jakie są sposoby na odzwierciedlenie śnieżnej aury w sztuce? Motywem przewodnim zajęć będzie zagadnienie pejzażu. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z malarstwem krajobrazowym ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego, w których istotną rolę odgrywa zimowa sceneria, a na koniec zaaranżują przestrzenny „zimowy” zakątek (diorama – kompozycja w szkle).
miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10


15.01.2022, Magia kartek, czyli kilka sposobów, by życzenia nabrały mocy.

Skąd się wziął zwyczaj wysyłania kartek i o czym mówi jego historia? Zapraszamy na warsztaty w czasie, których poznamy historię kartki okolicznościowej (krótka prezentacja multimedialna) oraz wykonamy kartki okolicznościowe 3D na Dzień Babci i Dzień Dziadka metodą scrapbookingu, w której nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne.

miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7


22.01.2022, godz. 12:00 Koła czasu

Po licznych obserwacjach człowiek zauważył, że czas zatacza koła, co pozwala na planowanie zadań i działań. Co było dalej ? Jak powstały zegary ? Czy wiemy, że o istnieniu zegarów słonecznych, ogniowych i wodnych ? Co nieco o czasie i zegarach będziemy mogli dowiedzieć się na zajęciach, które zwieńczone zostaną wykonaniem własnego czasomierza.

miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7


29.01.2022, godz. 12:00 Miś w Muzeum – o karnawale (nie tylko) na Śląsku Opolskim

Jak wyglądały dawniej obchody karnawału i skąd przywędrowały na Śląsk? Na czym polega obrzęd wodzenia niedźwiedzia? „Bohaterami” zajęć będą także karnawałowe maski weneckie – o ich formach i sposobach ozdabiania dowiemy się z krótkiej prelekcji ilustrowanej prezentacją multimedialną. Teorię uzupełni ozdobienie własnej fantazyjnej maski karnawałowej wykonanej z papier-mâché (technika akryl, aplikacje, kolaż).

miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7


Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.

Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-12 lat - godz. 12.00 (limit: 15 osób,
w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów).  W wyjątkowych sytuacjach nie wykluczamy udziału dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem.

bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko


Rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:
tel. 77 44 31 761 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30

tel. 77 443 17 54 kasa Muzeum od wtorku do niedzieli w godz. 9:30 do 16:45
oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl








Zobacz inne aktualności

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.