Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze: Roztuszuj sie jesienią- zajęcia edukacyjne dla dzieci

21 września 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na zajęcia edukacyjne „Roztuszuj się jesienią” w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", tym razem w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego! W sobotę, 21 września, o godzinie 12:00, odkryj piękno jesiennych barw i stwórz swoje unikalne dzieło z wykorzystaniem kolorowych tuszy oraz szablonów. Warsztaty dla dzieci i dorosłych (5+). Liczba miejsc ograniczona, koszt: 20 zł. Zniżki z kartami rodzinnymi.

logo wydarzenia Sobotnie pogotowie twórczeTermin: 21.09.2024 r. godz.12.00
Tytuł:
Roztuszuj się jesienią
Wiek:
5+ (dzieci w wieku przedszkolnym pozostają pod opieka jednego dorosłego opiekuna)
Koszt:
20 zł*
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na zajęcia terenowe/warsztaty uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w głównym gmachu muzeum. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych


Liczba uczestników:
15 os.
Miejsce:
Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10


Jesień ubiera się w barwne plamy, które ścieli słońce, przeświecając przez korony drzew na leśne ścieżki i parkowe alejki.  
Wykorzystując współpracę naszej wyobraźni z jesiennym  słońcem możemy kreować nowe, indywidualne przestrzenie, w których każdy może odcisnąć własny ślad.
Podczas zajęć które odbędą się w Galerii Muzeum przy ul. Ozimskiej 10, będziemy za pomocą m.in. kolorowych tuszy oraz szablonów przedstawić na papierze owoce naszej wyobraźni.


Zapraszamy chętnych do twórczej zabawy.


Oprac. Dobromir Kożuch

Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.