Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - Październik

1 października 2021 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy na nasze warsztaty plastyczne, połączone z opowieściami o muzealnych eksponatach oraz ciekawych wystawach - w ramach Sobotniego Pogotowia Twórczego w październiku.

Sobotnie pogotowie twórcze - październik

Sobotnie pogotowie twórcze:

Zapraszamy na nasze warsztaty plastyczne, połączone z opowieściami o muzealnych eksponatach oraz ciekawych wystawach.


2 października 2021 r., godz. 12.00 – Jesienne latarenki

Przechowaj promienie lata. Jak radzili sobie ludzie bez elektryczności w przeszłości. Czym oświetlali swoje szałasy i domy. Dowiemy się tego na naszych zajęciach wędrując przez wystawy archeologiczno-historyczne. Na zajęciach warsztatowych ozdobimy lampion, który zabierzemy do domu.

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


9 października 2021 r., godz. 12.00 - Smak jesieni

Jak zadbać o dobry nastrój w jesienne długie wieczory. Spotykając się przy pięknie zastawionym stole na naszej wystawie stałej „Porcelany tułowickiej”. Napij się herbaty i wykonaj własnoręcznie ozdobiony kubek w radosnych letnich kolorach.

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


16 października 2021 r., godz. 12.00 – O malarzu, który kochał lwy

Zupełnie niedawno lwy znów zadomowiły się w opolskim zoo, tymczasem w naszym muzeum lew „gości” już od niemal stu lat. Jak wygląda nasz muzealny król zwierząt i gdzie można go znaleźć? Podczas zajęć spróbujemy wcielić się w podróżników, odkrywców nieznanych lądów i tropicieli rozmaitych gatunków flory i fauny, a następnie zastanowimy się, jakie techniki plastyczne są chętnie przez artystów wykorzystywane do tworzenia wizerunków zwierząt. Jakie możliwości w tym zakresie daje grafika? Na koniec poznamy tajemnice linorytu - sporządzimy matryce i w naszej pracowni grafiki wykonamy odbitki, które następnie wykorzystamy do ozdobienia notesów.

Spotkanie dotyczyć będzie twórczości “malarza lwów” – Wilhelma Kuhnerta (1865-1926) wybitnego artysty niemieckiego zakochanego w Afryce, który urodził się w naszym mieście.

Zajęcia w ramach 18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim, we współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim, miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7, wstęp wolny,

W warsztatach może wziąć udział 10 osób, prosimy o zgłaszanie się mailowe lub telefoniczne do Działu Edukacji Muzealnej: edukacja@muzeum.opole.pl, tel. 77 44 31 761 lub 77 44 31 754 (kasa muzealna).  Uuwaga: brak wolnych miejsc!


23 października 2021 r., godz. 12.00 – Cyjanotypia? Co to takiego?

Warsztaty towarzyszące wystawom w ramach: 11 Opolskiego Festiwalu Fotografii

Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych pozwalająca poczuć klimat przełomu XIX i XX w Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać historię fotografii oraz podstawowe zasady powstawania fotografii analogowej. Polegają na omówieniu techniki oraz na samodzielnym pokrywaniu papieru substancją światłoczułą, a następnie tworzeniu własnych kompozycji . Uczestnicy wykonają interesujące prace pod okiem zawodowych fotografików z Fundacji 2.8.

W warsztatach może wziąć udział 10 osób, prosimy o zgłaszanie się mailowe lub telefoniczne do Działu Edukacji Muzealnej: edukacja@muzeum.opole.pl, tel. 77 44 31 761 lub 77 44 31 754 (kasa muzealna).

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7 czas trwania: 12.00-15.00

………………….

Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.

Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat - godz. 12.00 (limit: 15 osób, w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów)

bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko

Rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:

tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)

oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.