Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - marzec 2022 r., godz. 12:00 (najbliższe spotkanie 26.03.2022 r., gmach główny MŚO Mały Rynek 7)

22 marca 2022 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy do udziału w sobotnich warsztatach plastycznych, połączonych z opowieściami o zbiorach muzealnych, lokalnych zwyczajach, które z pewnością staną się inspiracją do twórczego działania. Warsztaty realizowane będą w czterech blokach tematycznych:



•    26.03.2022r., godz. 12:00, Wielkanocne zwyczaje czyli jak przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych, gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Podczas spotkania zapoznamy się ze zwyczajami i tradycjami Świąt Wielkanocnych. Odpowiemy na pytania: co to były kocianki, czym różni się pisanka od kroszonki  oraz kiedy i dlaczego pojawiają się klekotki. Porozmawiamy o zwyczajach i podzielimy się wrażeniami odnośnie zwyczajów świątecznych kultywowanych w naszych domach rodzinnych. W części warsztatowej wykonamy ozdobę na wielkanocny stół.

Koszt: 10 zł - bilet warsztatowy dla uczestnika

Materiały i narzędzia plastyczne zapewnia Muzeum.

Wiek: 6-14 lat

Rezerwacje biletów warsztatowych: tel. 77 44 31 761 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30;

tel. 77 443 17 54 kasa Muzeum od wtorku do niedzieli w godz. 9:30 do 16:45 oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl


Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.


Kolejne spotkania planowane na:               

•    02.04.2022r., godz. 12:00, „Kreatywny recykling – wielkanocne puszki na rzeżuchę” (technika: mix-media)


Już za nami:

5.03.2022 r., godz.12:00, „Galeria kobiet”, gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Jak to się stało, że Olga Boznańska i Zofia Stryjeńska zostały malarkami? Jak żyło się artystkom sto lat temu? Ile obrazów namalowanych przez kobiety znajduje się w naszej „Galerii obrazów malarstwa polskiego XIX i XX wieku”? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o twórczyniach, których prace prezentujemy na stałej wystawie malarstwa. Przyjrzymy się także kobiecym postaciom z portretów znajdujących się na ekspozycji. Zastanowimy się nad kwestiami zmieniających się na przestrzeni lat praw kobiet i ograniczeń, z którymi się zmagają. Tradycyjnie wręczany dawniej paniom z okazji ich święta goździk zainspiruje nas do wykonania ekologicznej pracy plastycznej. Oprócz roślin, w twórczym działaniu wykorzystamy także materiały pozyskane z „ReUżytkowni” – miejsca znajdującego się w Opolu przy ul. Książąt Opolskich, za sprawą którego bliska nam będzie idea upcyklingu, tj. wykorzystania przedmiotów z odzysku.

 12.03.2022R., godz. 12:00 „Mój własny, kolorowy świat”, gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Tak jak wschód i zachód słońca rozlewają wokół nas cudowne niepowtarzalne barwy, spróbujemy z pomocą tuszy i wyobraźni powołać na papierze swoje własne barwne światy. Do nas będzie należało wykadrowanie sobie takiego miejsca, w którym w marzeniach chcielibyśmy mieszkać. Wyobraźnia potrafi nam dostarczyć niemałych emocji dlatego zapraszamy chętnych do przeżycia barwnej przygody w Muzeum przy tworzeniu własnego świata marzeń.

19.03.2022 r.,  godz. 12.00, „Przywitaj wiosnę z malarstwem Jana Cybisa”, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu,  ul. Ozimska 10

Wiosna i pejzaż to typowe tematy wykorzystywane przez artystów malarzy. Również Jan Cybis w swoich dziełach ukazywał piękno rodzimej przyrody. Stwórzmy własną wizję wiosny ozdabiając kolażem tablice korkowe, podziwiając ukwiecone łąki na obrazach.         


Zapraszamy do galerii zdjęć, tak uczymy się przez zabawę, twórcze działanie w Muzeum Śląska Opolskiego.


Zachęcamy do obserwowania nas na FB MuzeumOpole


Zobacz inne aktualności

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.