Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - listopad

9 listopada 2021 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy na nasze warsztaty plastyczne, połączone z opowieściami o muzealnych eksponatach.

Plakat listopad 2021

Sobotnie pogotowie twórcze:

Zapraszamy na nasze warsztaty plastyczne, połączone z opowieściami o muzealnych eksponatach oraz ciekawych wystawach.


6 listopada 2021 r., godz. 12.00 – Jesienna galeria

Szukając inspiracji wspólnie zwiedzimy „Galerię malarstwa polskiego XIX i XX wieku”. Poznamy dzieła wielkich artystów i poszukamy kolorów oraz barw które zawdzięczmy jesieni. Paletę barw, którą odkryjemy wykorzystamy podczas zajęć warsztatowych ozdabiając jesienny przedmiot, który zabierzemy do domu.

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


13 listopada 2021 r., godz. 12.00 - Co wspólnego ma czarny kot i szumiące drzewo?

Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w warsztatach plastyczno-ruchowych, w czasie których przyjrzymy się cechom wspólnym i różnicom pomiędzy wybranymi parami obrazów z „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku”.

Co łączy piękne irysy i walczące żubry, czy czarny kot siedzący na zielonej kanapie może zainspirować nas do tańca, czy może łatwiej zatańczyć jesienne drzewo? Bacznie oglądając poszczególne obrazy porozmawiamy o tym, jaki temat w malarstwie jest najciekawszy do tańca. Może pędzące konie, a może abstrakcyjne plamy? Zastanowimy się wspólnie, czy kolorowe obrazy są bardziej ruchliwe i czy wolimy zatańczyć kolorowe plamki, czy czarne linie i kreski. Spotkanie zakończy taneczne rysowanie, w czasie którego kredki w dłoniach zatańczą barwny taniec.

PROWADZENIE: Barbara Przerwa, Muzeum Narodowe we Wrocławiu

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


20 listopada 2021 r., godz. 12.00 – Jesienna paleta barw (zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat)

Czy znamy barwy jesieni? Czy w galerii można spotkać jesień? Motywem przewodnim zajęć będzie jesienna paleta barw oraz malarstwo Jana Cybisa, wybitnego polskiego malarza, który urodził się we Wróblinie koło Głogówka. Opowieści o obrazach przeplatane będą ciekawostkami z życia artysty, podążymy także tropem zagadek ukrytych w galerii. Zwieńczeniem wizyty będą warsztaty plastyczne - wykonanie jesiennej martwej natury metodą kolażu.

 miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10


27 listopada 2021 r., godz. 12.00 – Święty Andrzej wróży szczęście

W ostatnie dni listopada zapraszamy na spotkanie andrzejkowe. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Nasze spotkanie będzie pełne andrzejkowych wróżb, które urządzimy w salach muzeum. Gwarantujemy dobrą zabawę dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy

………………….

Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.

Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-12 lat - godz. 12.00 (limit: 15 osób, w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów)

bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko

Rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:

tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)

oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


Zobacz inne aktualności

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.