
II Koncert Pieśni Walczącego Śląska
Zapraszamy na II Koncert Pieśni Walczącego Śląska, który odbędzie się 11 czerwca 2022 roku o godzinie 16:00 przy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (ul. Leśnicka 28, 47-154 Góra św. Anny).
Sobotnie pogotowie twórcze:
Zapraszamy na nasze warsztaty plastyczne, połączone z opowieściami o muzealnych eksponatach oraz ciekawych wystawach.
6 listopada 2021 r., godz. 12.00 – Jesienna galeria
Szukając inspiracji wspólnie zwiedzimy „Galerię malarstwa polskiego XIX i XX wieku”. Poznamy dzieła wielkich artystów i poszukamy kolorów oraz barw które zawdzięczmy jesieni. Paletę barw, którą odkryjemy wykorzystamy podczas zajęć warsztatowych ozdabiając jesienny przedmiot, który zabierzemy do domu.
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7
13 listopada 2021 r., godz. 12.00 - Co wspólnego ma czarny kot i szumiące drzewo?
Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w warsztatach plastyczno-ruchowych, w czasie których przyjrzymy się cechom wspólnym i różnicom pomiędzy wybranymi parami obrazów z „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku”.
Co łączy piękne irysy i walczące żubry, czy czarny kot siedzący na zielonej kanapie może zainspirować nas do tańca, czy może łatwiej zatańczyć jesienne drzewo? Bacznie oglądając poszczególne obrazy porozmawiamy o tym, jaki temat w malarstwie jest najciekawszy do tańca. Może pędzące konie, a może abstrakcyjne plamy? Zastanowimy się wspólnie, czy kolorowe obrazy są bardziej ruchliwe i czy wolimy zatańczyć kolorowe plamki, czy czarne linie i kreski. Spotkanie zakończy taneczne rysowanie, w czasie którego kredki w dłoniach zatańczą barwny taniec.
PROWADZENIE: Barbara Przerwa, Muzeum Narodowe we Wrocławiu
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7
20 listopada 2021 r., godz. 12.00 – Jesienna paleta barw (zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat)
Czy znamy barwy jesieni? Czy w galerii można spotkać jesień? Motywem przewodnim zajęć będzie jesienna paleta barw oraz malarstwo Jana Cybisa, wybitnego polskiego malarza, który urodził się we Wróblinie koło Głogówka. Opowieści o obrazach przeplatane będą ciekawostkami z życia artysty, podążymy także tropem zagadek ukrytych w galerii. Zwieńczeniem wizyty będą warsztaty plastyczne - wykonanie jesiennej martwej natury metodą kolażu.
miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
27 listopada 2021 r., godz. 12.00 – Święty Andrzej wróży szczęście
W ostatnie dni listopada zapraszamy na spotkanie andrzejkowe. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Nasze spotkanie będzie pełne andrzejkowych wróżb, które urządzimy w salach muzeum. Gwarantujemy dobrą zabawę dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy
………………….
Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.
Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-12 lat - godz. 12.00 (limit: 15 osób, w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów)
bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko
Rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:
tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)
oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl
prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7
Zobacz inne aktualności
II Koncert Pieśni Walczącego Śląska
Zapraszamy na II Koncert Pieśni Walczącego Śląska, który odbędzie się 11 czerwca 2022 roku o godzinie 16:00 przy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (ul. Leśnicka 28, 47-154 Góra św. Anny).
Gry terenowe „Śladami powstańców i powstań śląskich”, najbliższa gra - 21.06.2022, Kędzierzyn-Koźle
Zapraszamy osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii regionu do udziału w grach terenowych „Śladami powstańców i powstań śląskich”.
Spacery przyrodniczo-historyczne wokół Góry św. Anny, 25.06.2022 r., godz. 10:00
Wiosna, wiosna ach to ty ... Zapraszamy na spacery przyrodniczo-historyczne wokół Góry Św. Anny. Trasy spacerów wieść będą urokliwymi ścieżkami Parku Krajobrazowego „Góra św. Anny”.
Trudna dekada - polskie wzornictwo lat 1945-1955 - wykład Anny Demskiej - 26.05.2022, godz.:18:00
Anna Demska jest antropolożką kultury, od lat związaną z Ośrodkiem Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie.
Sobotnie pogotowie twórcze - maj 2022 r., godz. 12:00 (najbliższe zajęcia 28.05.2022)
Zapraszamy do udziału w sobotnich zajęciach edukacyjnych: warsztaty plastyczne połączone z opowieściami o zbiorach muzealnych, tym razem wystawy czasowe jako inspiracja do twórczej pracy.