Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - maj

1 maja 2021 Edukacja
Nie od dziś wiadomo, że sztuka jest jak lekarstwo (na różne troski), dlatego planujemy wznowienie naszych relaksujących warsztatów plastycznych, połączonych z opowieściami o muzealnych eksponatach. Hasłem przewodnim naszych spotkań w kwietniu będzie malarstwo.

Sobotnie pogotowie twórcze maj


Na wiosennej łące

22 maja 2021

Wokół nas wiosna w pełnej krasie! Dla artystów jest to doskonały czas na obserwację budzącej się do życia po zimowym uśpieniu natury. W „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku” poszukamy wiosennych motywów i znaków, wybierzemy najbardziej wiosenny obraz na wystawie, a następnie stworzymy wiosenną łąkę na płóciennych torbach (technika – stemplowanie).

Zajęcia odbędą się na tarasie Muzeum.

Gładkie/chropowate

29 maja 2021

Szorstkie i gładkie, matowe i błyszczące, płaskie i wypukłe – tematem spotkania będzie faktura dzieła sztuki. Przyjrzymy się powierzchniom różnych obrazów w „Galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku” i zastanowimy się, w jaki sposób powstają. Poznamy także rozmaite metody uzyskiwania faktur, by na koniec stworzyć pełną nierówności i chropowatości pracę plastyczną – dzieło „nie z tej ziemi” (technika – gipsowanie, kolaż, malowanie farbą akrylową).

Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.

Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat - godz. 12.00 (limit: 5 miejsc, w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów)

bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko

Rodzinnie w muzeum – kameralne warsztaty dla jednej rodziny - godziny do ustalenia (limit: 5 miejsc)

bilet warsztatowy: 30 zł/rodzina

(cena uwzględnia udział maksymalnie trojga dzieci wraz z rodzicami/opiekunami, możliwa dopłata 10 zł dla kolejnych uczestników warsztatów)

--------------------------------------

Rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:

tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)

oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.