Sobotnie pogotowie twórcze - kwiecień (najbliższe spotkanie 30.04.2022 r. , godz.12:00)

24 kwietnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy do udziału w sobotnich warsztatach plastycznych, połączonych z opowieściami o zbiorach muzealnych, lokalnych zwyczajach, które z pewnością staną się inspiracją do twórczego działania. Warsztaty realizowane będą w trzech blokach tematycznych:

• 30.04.2022 r., godz.12:00, "Poplątanie z pomieszaniem", gmach główny MŚO, Mały Rynek 7

Wszelkiego rodzaju akcesoria i gadżety są niezwykle przydatne w codziennym życiu. Breloki i zawieszki wyglądają designersko i efektownie, a przy tym ułatwiają odnalezienie kluczy, stanowią ozdobę torebki, plecaka. Nietuzinkowy breloczek np. z zabawnymi pomponami wykonanymi z kolorowych włóczek, a może popularna "mini makrama" zachwyci każdego nastolatka, który lubi i potrafi bawić się modą. Inspiracji do części warsztatowej poszukamy na wystawie czasowej "Rzeczy piękne. Tkaniny Marii Bujakowej".

Koszt: 10 zł - bilet warsztatowy dla uczestnika

Materiały i narzędzia plastyczne zapewnia Muzeum. Wykonaną pracę uczestnicy zabierają ze sobą.

Wiek: 6-14 lat

Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Warunek uczestnictwa - rezerwacje biletów warsztatowych:

od poniedziałku do piątku Dział Edukacji w godz. od 7.30 do 14.30; tel. 77 44 31 761; lub e-mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

- od wtorku do piątku w godz. 14:30 - 16:45; sobota - niedziela w godz. 9:30 do 16:45; kasa Muzeum, tel. 77 443 17 54

Już za nami:

•     02.04.2022r., godz. 12:00, Kreatywny recykling – wielkanocne puszki na rzeżuchę (technika: mix-media); gmach główny MŚO, Mały Rynek 7

Zbliżające się święta wielkanocne to idealny moment, by wprowadzić do swojego domu tchnienie wiosny, nadziei i słońca. Jakie dekoracje cieszą się popularnością? Rękodzieła z recyklingu. Puste kartony po jajkach, puszki po warzywach konserwowych, płyty CD czy rolki po papierze toaletowym zamieniają się w kolorowe dekoracje. Wystarczy pomysł. Inspiracji do twórczego działania poszukamy na wystawie stałej "Etnografia Opolszczyzny - tradycja i zmiana" oraz nowej wystawie czasowej "Rzeczy praktyczne. Krótka historia tkania".

•     09.04.2022 r., godz. 12:00, "Palma bije, nie zabije", gmach główny MŚO, Mały Rynek 7

Niedziela Palmowa związana jest z obrzędami wielkanocnymi i zwyczajem święcenia palm, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Symbolika palm odnosi się do rodzącej się na wiosnę przyrody oraz wiary w uzdrawiającą moc zieleni.
    W części warsztatowej  zajęć edukacyjnych uczestnicy wykonają własne palmy.

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.