Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - kwiecień (najbliższe spotkanie 30.04.2022 r. , godz.12:00)

24 kwietnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy do udziału w sobotnich warsztatach plastycznych, połączonych z opowieściami o zbiorach muzealnych, lokalnych zwyczajach, które z pewnością staną się inspiracją do twórczego działania. Warsztaty realizowane będą w trzech blokach tematycznych:

  • 30.04.2022 r., godz.12:00, "Poplątanie z pomieszaniem", gmach główny MŚO, Mały Rynek 7

Wszelkiego rodzaju akcesoria i gadżety są niezwykle przydatne w codziennym życiu. Breloki i zawieszki wyglądają designersko i efektownie, a przy tym ułatwiają odnalezienie kluczy, stanowią ozdobę torebki, plecaka. Nietuzinkowy breloczek np. z zabawnymi pomponami wykonanymi z kolorowych włóczek, a może popularna "mini makrama" zachwyci każdego nastolatka, który lubi i potrafi bawić się modą. Inspiracji do części warsztatowej poszukamy na wystawie czasowej "Rzeczy piękne. Tkaniny Marii Bujakowej".


Koszt: 10 zł - bilet warsztatowy dla uczestnika

Materiały i narzędzia plastyczne zapewnia Muzeum. Wykonaną pracę uczestnicy zabierają ze sobą.

Wiek: 6-14 lat

Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Warunek uczestnictwa - rezerwacje biletów warsztatowych:

od poniedziałku do piątku Dział Edukacji w godz. od 7.30 do 14.30; tel. 77 44 31 761; lub e-mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

- od wtorku do piątku w godz. 14:30 - 16:45; sobota - niedziela w godz. 9:30 do 16:45; kasa Muzeum, tel. 77 443 17 54

Już za nami:

  •     02.04.2022r., godz. 12:00, Kreatywny recykling – wielkanocne puszki na rzeżuchę (technika: mix-media); gmach główny MŚO, Mały Rynek 7

    Zbliżające się święta wielkanocne to idealny moment, by wprowadzić do swojego domu tchnienie wiosny, nadziei i słońca. Jakie dekoracje cieszą się popularnością? Rękodzieła z recyklingu. Puste kartony po jajkach, puszki po warzywach konserwowych, płyty CD czy rolki po papierze toaletowym zamieniają się w kolorowe dekoracje. Wystarczy pomysł. Inspiracji do twórczego działania poszukamy na wystawie stałej "Etnografia Opolszczyzny - tradycja i zmiana" oraz nowej wystawie czasowej "Rzeczy praktyczne. Krótka historia tkania".

  •     09.04.2022 r., godz. 12:00, "Palma bije, nie zabije", gmach główny MŚO, Mały Rynek 7

    Niedziela Palmowa związana jest z obrzędami wielkanocnymi i zwyczajem święcenia palm, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Symbolika palm odnosi się do rodzącej się na wiosnę przyrody oraz wiary w uzdrawiającą moc zieleni.
    W części warsztatowej  zajęć edukacyjnych uczestnicy wykonają własne palmy.


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.