Sobotnie pogotowie twórcze: Dobranoc na dzień dobry, czyli Cybis, koty i poduszki - zajecia edukacyjne dla dzieci
19 października
2024
Wydarzenie
Znacie Cybisowe koty? Rysunki artysty pełne są ekspresji, koty przyłapane zostały w charakterystycznych pozach. Jakie zdradzają charaktery?
Zapraszamy na warsztaty kocich ścieżek, w trakcie których stworzymy poduszki z własnoręcznie wykonanymi podobiznami kotów.
Termin: 19.10.2024 r. godz.12.00
Tytuł: Dobranoc na dzień dobry, czyli Cybis, koty i poduszki
Wiek: 5+ (dzieci w wieku przedszkolnym pozostają pod opieka jednego dorosłego opiekuna)
Koszt: 20 zł*KUP BILET ON-LINE (wkrótce dostępny) lub w kasie (w głównym gmachu lub galerii)
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na zajęcia terenowe/warsztaty uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w głównym gmachu muzeum. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych
Fot. J.Cybis, Kot, ołówek, papier, 12 x 20 cm, wł. MŚO
Bilety dostępne w kasie i na stronie muzeum
Liczba uczestników: 15 os.
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Prowadząca: Justyna Oleksy
-------
Justyna Oleksy – zawodowo związana z Pawilonem Czterech Kopuł. Założycielka Teatru Czterech. Porusza się w przestrzeni performansu i edukacji.
W praktykach twórczych eksploruje obszary połączeń między dziedzinami sztuk. Rozmiłowana w żywiole słowa, jego przemian i możliwości. Współpracuje z Muzeum Śląska Opolskiego – powołała grupę twórczą PRALNIA, działającą we wnętrzach Kamienicy Czynszowej przy ul. św. Wojciecha 9.
Absolwentka filologii polskiej (specjalizacja: sztuki widowiskowe) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (specjalizacja creative writing).
We współpracy z wieloma instytucjami kultury (m.in. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Otwarta Papiernia w Jeleniej Górze, Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Teatr Miejski w Gliwicach, Fundacja In Situ w Sokołowsku) podejmuje i prowokuje współprace w obrębie słowa i teatru, działań wywiedzionych z energii dźwięku i ruchu.
Praktykę zawodową łączy z twórczą, tworząc w muzeach i galeriach performanse o naturze site-specific, będące odpowiedzią na narracje poszczególnych wystaw. Dotyka ruchu, słowa, teatru i sztuki współczesnej.