Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - czerwiec 2021

12 czerwca 2021 Zajęcia dla grup Opole
Nie od dziś wiadomo, że sztuka jest jak lekarstwo (na różne troski), dlatego planujemy wznowienie naszych relaksujących warsztatów plastycznych, połączonych z opowieściami o muzealnych eksponatach.


Sobotnie pogotowie twórcze - plakat

  • Wycieczkowo-czerwcowo (12.06.2021 r.)

    Wybierasz się na wycieczkę, przyjdź i zwiedzaj muzeum, rozwiąż zagadki i wędruj po labiryncie wystaw archeologicznej i historycznej. W  ciepły czerwcowy dzień. Podczas wycieczki ozdobisz w oryginalny sposób czapkę, którą zabierzesz na kolejne wakacyjne wyprawy.

  • Rycerze w średniowiecznym zamku (19.06.2021 r.)

    Jak wyglądało życie codzienne rycerza w średniowiecznym zamku, o której godzinie wstawał, co jadł, jak się ubierał? Te tajemnice zostaną rozwikłane podczas zwiedzania wystawy historycznej. Warsztat będzie polegał na ozdabianiu niekonwencjonalnej opończy.

  • Sobótkowo w muzeum (26.06.2021 r.)

    Noc Kupały (zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą) – to święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, co przypada około 21-22 czerwca na całej Słowiańszczyźnie.
    Obrzędy i zwyczaje wiążące się z Nocą Kupały miały zapewnić uczestnikom zdrowie i urodzaj. Rozpalano wielkie ogniska, w których palono zioła. W trakcie radosnych zabaw odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce. Dziewczęta puszczały w nurty rzeki lub strumienia wianki z zapalonymi świecami.  Zwyczaje te to pozostałości dawnych wiosennych obrzędów magicznych nawiązujących do obrzędowości zadusznej i nadchodzącego urodzaju.
    Poznaj rośliny z jakich wykonywano dawniej wianki i zrób to sam.


Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.
Indywidualne spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat - godz. 12.00 (limit: 15 osób, w warsztatach biorą udział dzieci bez opiekunów)
bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko
Rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:
tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30) oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl
prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.