Składaj wnioski i wspieraj nasze dziedzictwo! Program Izby Pamięci. - NIMiOZ
2
Sierpień
2023
Ogłoszenie
Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów ogłasza nabór wniosków do nowego programu dotacyjnego o nazwie "Izby Pamięci". Program ten realizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszają organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury szczebla gminnego do udziału w tym projekcie, który ma na celu utworzenie lub rozwój izb pamięci o zasięgu lokalnym. TERMIN NABORU (etap I): do 15 sierpnia 2023 r.
O programie "Izby Pamięci":
Zadaniem programu jest wsparcie finansowe i merytoryczne działań organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury szczebla gminnego mających na celu utworzenie lub rozwój izb pamięci o zasięgu lokalnym.
Program realizowany jest w formule dwuetapowej:
etap I – zgromadzenie i opracowanie zbiorów oraz przygotowanie koncepcji wystawy stałej,
etap II – stworzenie wystawy stałej oraz przygotowanie programu działania izby (skierowany wyłącznie do beneficjentów I etapu).
Beneficjenci I etapu zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach, podczas których eksperci z muzeów i instytucji pamięci udzielą im wsparcia z zakresu zabezpieczania i ewidencji zbiorów oraz realizacji wystaw i prowadzenia działań edukacyjnych. Będzie to także forum prezentacji dobrych praktyk przez organizacje, które już zrealizowały podobne projekty i prowadzą izby pamięci. Ta część programu zostanie przygotowana we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, którego przedstawiciele podzielą się doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji projektu „Ocalone dziedzictwa. Regionalne Izby Pamięci Ziem Zachodnich i Północnych”.
UPRAWNIENI WNIOSKODAWCY (etap I): organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury szczebla gminnego
MINIMALNA KWOTA WNIOSKOWANA (etap I): 20 000 zł
MAKSYMALNA KWOTA WNIOSKOWANA (etap I): 50 000 zł
Aplikuj już dziś – tylko do 15 sierpnia!
https://bit.ly/izbypamieci