Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Rzeczy praktyczne. Krótka historia tkania”, 19 marca 2022 roku

1 kwietnia 2022 Wystawa - wydarzenie
Wystawa towarzysząca ekspozycji „Rzeczy piękne. Tkaniny Marii Bujakowej”. Ekspozycja w sposób bardzo syntetyczny ukazuje to wszystko co poprzedzało tworzenie tych właśnie „rzeczy pięknych”.

Człowiek od najdawniejszych czasów wykorzystywał rośliny włókniste oraz przędzę pochodzenia zwierzęcego do produkcji tkanin odzieżowych i ozdobnych. Na przykładzie zabytków archeologicznych i etnograficznych ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego pokazujemy proces pozyskiwania surowca i jego wstępną obróbkę, przędzenie, barwienie, tkanie oraz gotowe wyroby.

Termin: 19.03.- 30.07.2022

Scenariusz wystawy: ARCHET
Aranżacja plastyczna: Bożena Trabuć

Wydarzenia towarzyszące wystawie:

Oprowadzania kuratorskie po wystawie „Rzeczy praktyczne. Krótka historia tkania”:
23 kwietnia (sobota), godz. 15.00
14 maja (sobota), godz. 20.30 (Noc Muzeów)
25 czerwca (sobota), godz. 15.00 (Noc Kultury)
30 lipca (sobota), godz. 15.00 – finisaż wystawy


Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.