Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Rzeczy piękne", "Rzeczy praktyczne" Oferta Edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych.

10 kwietnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Oferta zajęć warsztatowo-teoretycznych towarzysząca wystawom czasowym: „Rzeczy piękne. Tkaniny Marii Bujakowej” „Rzeczy praktyczne. Krótka historia tkania”

Baw się w muzeum

Tkanina od dawien dawna towarzyszyła człowiekowi w życiu codziennym. Od kolebki po grób. Tkactwo – to dział rzemiosła zajmujący się wytwarzaniem tkanin. Pierwotnie surowcami, z których wytwarzano tkaniny były wyłącznie włókna naturalne, pochodzenia roślinnego (len, konopie, bawełna, a nawet pokrzywa) oraz zwierzęcego (wełna owcza, kozia, wielbłądzia, lam).

Osobą zajmującą się tkactwem była i jest tkacz lub tkaczka. Prezentowana w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wystawa czasowa przedstawia dzieła słynnej twórczyni artystki, projektantki, która realizowała swoje dzieła w postaci tkanin. Była nią Maria Bujakowa organizatorka tkactwa i szkolnictwa artystycznego na Podhalu. Z jej przebogata twórczością możemy zapoznać się na ekspozycji.

  1. Plecenie i wyplatanie na kwietnej łące – zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków, dzieci wczesnoszkolnych
  2. Torby i pieczątki– zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków, dzieci wczesnoszkolnych
  3. Bransoletki – kl. V-VIII
  4. Breloki, zawieszki ze sznurka (do kluczy, zawieszka do torebki, plecaka) – kl. V-VIII
  5. Dzwonki – ozdabianie sznurkiem i tkaniną – zajęcia bez ograniczeń wiekowych


prowadzenie: Dział Edukacji Muzealnej,

miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

bilet warsztatowy: 10 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny

terminy: od wtorku do piątku

czas trwania: około 60 min.

Rezerwacja telefoniczna 77 44 31 761,

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:00

lub mailowa: edukacja@muzeum.opole.pl


Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.