Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ruch pędzla – w poszukiwaniu inspiracji do tańca. Warsztaty tańca intuicyjnego dla dorosłych. 13.11.2021, godz. 16.00

2 listopada 2021 Wydarzenie
Powolne, delikatne, szybkie, pełne ekspresji – zatańczmy obraz, ruchem namalujmy nasze wrażenia wynikające z obcowania z dziełem sztuki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na doświadczenie taneczne czy poziom sprawności.

Ruch pędzla – w poszukiwaniu inspiracji do tańca warsztaty tańca intuicyjnego dla dorosłych - plakat

Na wystawie „Galeria malarstwa polskiego XIX i XX wieku” w Muzeum Śląska Opolskiego zgromadzono obrazy najpopularniejszych artystów polskich: Józefa Chełmońskiego, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego i wielu innych. Wśród scen historycznych i rodzajowych, portretów, martwych natur i pejzaży można znaleźć wiele dzieł, które inspirują do tańca intuicyjnego. Czasami jest to temat, anegdota, czasami kolor, czasami emocje i nastrój, ale przede wszystkim warto zwrócić uwagę na sposób położenia farby na płótno lub na papier. Jak malarz pracował ręką, jakie wykonywał ruchy pędzlem? Powolne, delikatne, szybkie, pełne ekspresji – zatańczmy obraz, ruchem namalujmy nasze wrażenia wynikające z obcowania z dziełem sztuki. Uczestnikom najwygodniej będzie w luźnych, powiewnych strojach, zachęcamy do tańca boso. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na doświadczenie taneczne czy poziom sprawności.

prowadzenie: Barbara Przerwa, Muzeum Narodowe we Wrocławiu

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7, wstęp wolny

obowiązują zapisy, prosimy o zgłaszanie się mailowe lub telefoniczne do Działu Edukacji Muzealnej: edukacja@muzeum.opole.pl, tel. 77 44 31 761 lub 77 44 31 754 (kasa muzealna)


Zobacz inne aktualności

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.