"Rozkoduj drzewo - zajęcia dendrologiczne dla Seniorów", spacer po Wyspie Bolko w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum", 1.06.2023
1 czerwca
2023
Wydarzenie
Po sukcesie naszych wcześniejszych spotkań (UDZIAŁ BEZPŁATNY), Muzeum Śląska Opolskiego ponownie zaprasza Seniorów na niezwykłą przygodę poznawania naszego dziedzictwa. Tym razem przeniesiemy się w fascynujący świat drzew podczas spotkania pt. "Rozkoduj drzewo - zajęcia dendrologiczne dla Seniorów". Pracownik z Działu Przyrody będzie naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży. Nauczymy się rozpoznawać drzewa po ich cechach charakterystycznych, dowiemy się, jak chronić i szanować nasze zielone skarby, a także odkryjemy fascynujący świat kodów QR.
Na naszych poprzednich oprowadzaniach tematycznych mieliśmy okazję odkrywać tajemnice Opola. Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy historię jednej z najstarszych ulic - ulicy Świętego Wojciecha. Następnie odkrywaliśmy "Porcelanowe cuda", gdzie zgłębialiśmy historię "białego złota" regionu oraz podziwialiśmy piękne eksponaty związane z porcelaną górnośląską.
Teraz nadszedł czas, aby zagłębić się w niezwykły świat drzew. Spacerując po urokliwej Wyspie Bolko, zastanawialiście się pewnie, jakie gatunki drzew tu rosną i jakie tajemnice skrywają ich korony. Odpowiedzi na te pytania czekają na nas podczas zajęć plenerowych, dendrologicznych, które już niedługo odbędą się.
Dołącz do nas, aby poznać kilka, a może i kilkanaście gatunków drzew. Doświadczona pracownik z Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego będzie naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży. Dzięki niej nauczymy się rozpoznawać drzewa po ich charakterystycznych cechach, a także dowiemy się, jak chronić i szanować nasze zielone skarby.
Zachęcam seniorów do uczestnictwa w spacerze dendrologicznym, podczas którego będą mieli okazję nie tylko rozkodować drzewa, ale także odkryć fascynujący świat kodów QR. Kiedy skanujecie kod QR, otworzy się przed Wami cały świat informacji. Możecie dowiedzieć się więcej o konkretnym gatunku drzewa, a także o jego znaczeniu kulturowym. Będziecie mieli możliwość zgłębienia wiedzy na temat przyrody oraz odkrycia ciekawostek, których wcześniej być może nie znaliście.
Ta unikalna kombinacja dendrologii i kodów QR stworzy niezapomniane doświadczenie, które poszerzy Waszą wiedzę i pozwoli na jeszcze głębsze zanurzenie się w przyrodzie. Przyłączcie się do nas i razem eksplorujmy tajemnice drzew oraz kody QR!
Zapraszamy Cię do spędzenia kolejnego magicznego dnia w otoczeniu natury, poszerzenia wiedzy i miłej rozrywki. Przyłącz się do naszego grona Seniorów, które wspólnie odkrywa piękno naszego regionu!
Termin: 1.06.2023, godz. 10:00
Przewodnik: Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego
Termin: 1.06.2023, godz. 10:00 [BRAK MIEJSC].
!!! PRZYJMUJEMY ZAPISY NA LISTĘ REZERWACYJNA NA GODZ. 14:00 9spacer odbędzie się jeżeli zbierze się grupa min. 10 os.
Trasa: 1km, obejmuje 10 gatunków drzew
*Spacery cykliczne, kolejne odsłony/trasy realizowane będą w terminie późniejszym
Udział i zapisy:
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy – liczba uczestników jest ograniczona maksymalnie 25 osób.
REZERWACJA:
Prosimy o zgłaszanie chęci udziału Koordynatorowi projektu: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, tel. 77 443 17 57 (PON.-PT 8:00 - 15:00) lub e-mail: promocja@muzeum.opole.pl
Kasa muzeum tel. 77 443 17 54 (SOB - ND) w godzinach pracy głównego gmachu
Wiek uczestników: 60+ , (dorośli, którzy tego dnia mają np. dzień wolny od pracy również mile widziani)
Nie zwlekaj zapisz się już dziś, aby mieć pewność udziału!
Do zobaczenia wśród drzew, gdzie razem będziemy odkrywać tajemnice przyrody!
Miejsce zbiórki uczestników spaceru: Wyspa Bolko, przy zejściu z mostu im. Sendlerowej, ul. Spacerowa
Harmonogram wydarzeń w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum":
Już za nami 6.04.2023 roku, godz. 10:00.
| "Spacer historyczny po ul. Św. Wojciech"fotografia ze zbiorów Muzeum, widok na ulice Św. Wojciecha
|
Już za nami 4.05.2023 roku, godz. 10:00; 14:00
| "Porcelanowe cuda"
|
1.06.2023 roku, godz. 10:00
| "Rozkoduj drzewo"
|