Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Rozkoduj drzewo - zajęcia dendrologiczne dla dzieci i dorosłych

1 sierpnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Dział Przyrody zaprasza do udziału w wakacyjnej, przyrodniczej przygodzie. Zastanawialiście się kiedyś np. spacerując po Wyspie Bolko, szukając schronienia przed promieniami słońca w upalne lato, czy też, szukając ratunku przed sierpniowym deszczem pod koronami drzew, cóż, to za gatunek? W czasie zajęć plenerowych, dendrologicznych będzie okazja na poznanie około 20 gatunków drzew.

Lipcowe zajęcia dendrologiczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nawet deszcz nie był straszny, umożliwił wręcz zdobycie kolejnej umiejętności... rozbicie tymczasowego obozowiska, prowadząca zajęcia Agnieszka Mulawa (Dział Przyrody MŚO), niczym Bear Grylls zademonstrowała szybką sztukę przetrwania (plecak przyrodnika jest niczym magiczny worek ;) )

W odpowiedzi na prośby licznych zainteresowanych udziałem w zajęciach dendrologicznych w sierpniu zapraszamy dwukrotnie:

  • 19.08.2022 (piątek), godz. 10:00
  • 27.08.2022 (sobota), godz.10:00

    Podczas wędrówki, trasą wyznaczoną na mapie, będziemy rozkodowywać nazwy drzew oraz tworzyć zeszyt młodego dendrologa. Nauczymy się rozpoznawania co najmniej 20 gatunków drzew.


Czas trwania zajęć: ok. 2 h.

Miejsce: zbiórka na Wyspie Bolko, przy wejściu do ZOO

Uczestnicy: bez ograniczenia wiekowego, zajęcia dla dzieci i dorosłych.
Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.

Warunek uczestnictwa: rezerwacja telefoniczna tel. 77 461-54-66 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl

Koszt: 10 zł od osoby
Opłatę należy uiścić przed zajęciami w kasie Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wt - nd w godz. 9:30 - 16:30)

Oferta skierowana do osób indywidualnych oraz grup (maks. 15 osób).


Oferta edukacyjna realizowana jest przez Dział Przyrody również w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny,  "Przyrodnicze wakacje” [KLIKNIJ I POZNAJ OFERTĘ]

Zachęcamy do obserwowania nas na Facebook Dział Przyrody MŚO, Blog- Dział Przyrody MŚO, Muzeum Śląska OpolskiegoINsT muzeumslaskaopolskiego

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.