Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Rozkoduj drzewo - zajęcia dendrologiczne dla dzieci i dorosłych

1 sierpnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Dział Przyrody zaprasza do udziału w wakacyjnej, przyrodniczej przygodzie. Zastanawialiście się kiedyś np. spacerując po Wyspie Bolko, szukając schronienia przed promieniami słońca w upalne lato, czy też, szukając ratunku przed sierpniowym deszczem pod koronami drzew, cóż, to za gatunek? W czasie zajęć plenerowych, dendrologicznych będzie okazja na poznanie około 20 gatunków drzew.

Lipcowe zajęcia dendrologiczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nawet deszcz nie był straszny, umożliwił wręcz zdobycie kolejnej umiejętności... rozbicie tymczasowego obozowiska, prowadząca zajęcia Agnieszka Mulawa (Dział Przyrody MŚO), niczym Bear Grylls zademonstrowała szybką sztukę przetrwania (plecak przyrodnika jest niczym magiczny worek ;) )

W odpowiedzi na prośby licznych zainteresowanych udziałem w zajęciach dendrologicznych w sierpniu zapraszamy dwukrotnie:

  • 19.08.2022 (piątek), godz. 10:00
  • 27.08.2022 (sobota), godz.10:00

    Podczas wędrówki, trasą wyznaczoną na mapie, będziemy rozkodowywać nazwy drzew oraz tworzyć zeszyt młodego dendrologa. Nauczymy się rozpoznawania co najmniej 20 gatunków drzew.


Czas trwania zajęć: ok. 2 h.

Miejsce: zbiórka na Wyspie Bolko, przy wejściu do ZOO

Uczestnicy: bez ograniczenia wiekowego, zajęcia dla dzieci i dorosłych.
Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.

Warunek uczestnictwa: rezerwacja telefoniczna tel. 77 461-54-66 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl

Koszt: 10 zł od osoby
Opłatę należy uiścić przed zajęciami w kasie Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wt - nd w godz. 9:30 - 16:30)

Oferta skierowana do osób indywidualnych oraz grup (maks. 15 osób).


Oferta edukacyjna realizowana jest przez Dział Przyrody również w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny,  "Przyrodnicze wakacje” [KLIKNIJ I POZNAJ OFERTĘ]

Zachęcamy do obserwowania nas na Facebook Dział Przyrody MŚO, Blog- Dział Przyrody MŚO, Muzeum Śląska OpolskiegoINsT muzeumslaskaopolskiego

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.