Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Rodzinne odkrywanie kaminicy - oprowadzanie

20 lipca 2024 Wydarzenie
Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie „Rodzinne odkrywanie kamienicy” – podróż w przeszłość, która pozwoli Wam odkryć, jak wyglądały mieszkania w latach 1890-1965. Dołączcie do nas w sobotnie, wakacyjne popołudnie, aby z pomocą naszego doświadczonego przewodnika muzealnego poczuć atmosferę dawnych czasów. Rezerwacja telefoniczna obowiązkowa!

logo wydarzenie rodzinne odkrywanie kamienicyWeź udział w wyjątkowym wydarzeniu „Rodzinne odkrywanie kamienicy”, które odbędzie się w sobotnie, wakacyjne popołudnie.

Termin: 20.07.2024 (sobota), godz. 15:00
Miejsce: zbiórka w Głównym gmachu MŚO (kasa), ul. Mały Rynek 7, następnie przejście do Kamienicy czynszowej ul. Św. Wojciech 9 (50 m od głównego gmachu) z przewodnikiem
Prowadząca: Barbara Ślusarczyk, historyk, wieloletni przewodnik w MŚO
Liczba uczestników: do 25 osób
Koszt udziału: bezpłatny, obowiązuje rezerwacja telefoniczna 77 44 31 754 (kasa muzeum)
Czas: 45-50 min.

To idealna okazja dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich miłośników historii, aby wspólnie zanurzyć się w przeszłości i odkryć, jak wyglądały mieszkania w dawnych czasach. Nasza kamienica czynszowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających i według testerów opolskich atrakcji turystycznych zawsze mieści się w TOP 3 najciekawszych miejsc do odwiedzenia. Podczas tego wyjątkowego oprowadzania, zaprezentujemy pięć mieszkań, każde urządzone w stylu obowiązującym w latach 1890–1965.

W naszych wnętrzach zobaczycie:

•    Meble i sprzęty kuchenne oraz bibeloty, które tworzyły unikalny klimat dawnych domów.
•    Różne sposoby ogrzewania pokojów, w tym piece kaflowe i piecyki żeliwne.
•    Sprzęty do utrzymywania higieny, powszechnie używane w tamtych czasach.
•    Kredensy, stoły, kanapy, krzesła, łóżka oraz zegary, które były niezbędnym elementem każdego mieszkania.
•    Luksusowe przedmioty, takie jak pianino, gramofon czy telefon, które nie były dostępne dla każdego mieszkańca Opola.

To niezwykłe wydarzenie, ponieważ oferuje unikalną możliwość zobaczenia, jak ludzie żyli i urządzali swoje mieszkania na przestrzeni lat 1890–1965. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć historię i poczuć atmosferę minionych czasów w autentycznych wnętrzach, pełnych historycznych mebli i przedmiotów codziennego użytku.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczenia w liczbie uczestników obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie zwlekajcie!


Poleć to wydarzenie swoim znajomym, aby i oni mogli doświadczyć tego niezwykłego spotkania z historią!
Oprac. A. BD.


Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.