Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska

6 czerwca 2019
błotniak-stawowy błotniak-stawowy

Muzeum Śląska Opolskiego
oraz oddział
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny
zapraszają na wystawę przyrodniczą 

Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska 

06.06.2019 do odwołania

Muzeum Czynu Powstańczego 
w Górze św. Anny, ul. Leśnicka 28 

Na wystawie zaprezentowano 99 preparatów sylwetkowych zwierząt z 74 gatunków (68 ptaków i 6 ssaków) z kolekcji współczesnej 

i poniemieckiej Muzeum Śląska Opolskiego. Wśród eksponowanych okazów znalazły się zarówno gatunki znane i powszechnie występujące na obszarze Śląska, jak i gatunki rzadkie w skali regionu i kraju. Do najciekawszych należą: mewa mała Hydrocoleus minutus, nur czarnoszyi Gavia arctica, ostrygojad Haematopus ostralegus, lodówka Clangula hyemalis, szlachar Mergus serrator, uhla Melanitta fusca, markaczka Melanitta nigra, hełmiatka Netta rufina czy edredon Somateria mollissima. Niewątpliwą atrakcją wystawy są dwa, pochodzące z Opolszczyzny okazy bielika, z których jeden został spreparowany tak, aby ukazać blisko 2,5 metrową rozpiętość skrzydeł tego gatunku. Wszystkie zaprezentowanie na wystawie okazy zostały opatrzone cennymi informacjami na temat preferencji siedliskowych, częstości występowania i statusu ochronnego. Wystawa okraszona jest pięknymi zdjęciami autorstwa profesjonalnych fotografów przyrody.

Koncepcja, scenariusz i aranżacja: Michał Wolny, Piotr Zabłocki

Fotografie: Dariusz Adamkiewicz, Marek Paluch, Katarzyna Wereniewicz, Józef Włodarz

wstęp na wystawę: 

czwartek (bilet normalny ? 5,00 zł, bilet ulgowy ? 3,00 zł; bezpłatny wstęp na wystawy stałe) 

pozostałe dni z wyjątkiem poniedziałków (w ramach standardowego biletu do muzeum, bilet normalny ? 6,00 zł, bilet ulgowy ? 4,00 zł)

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.