Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Przyrodnicze wakacje (w każdy czwartek)

30 czerwca 2022 Edukacja
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do udziału w wakacyjnym cyklu zajęć przyrodniczych. W każdy sierpniowy czwartek w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny, a w ostatnią sobotę miesiąca ( 27.08) na wyspę Bolko w Opolu - zajęcia edukacyjne o charakterze teoretyczno-terenowym.

Plakat informacyjna, Przyrodnicze wakacje, termin lipiec i sierpień 2022 rokuPlakat informacyjny, Przyrodnicze wakacje w Muzeum, lipiec i sierpień 2022
W Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny odbędą się zajęcia o charakterze teoretyczno-terenowym, podczas których będziemy poznawać sposoby roślin i zwierząt na to, by nie zostać zjedzonym. Kolce, ucieczka czy tanatoza to tylko niektóre z całego wachlarza metod na skuteczne zniechęcenia potencjalnego drapieżnika czy roślinożercy, o innych dowiecie się w trakcie części teoretycznej. W części terenowej spróbujemy zaobserwować niektóre z nich w naturze.

Czas trwania zajęć to ok. 1,5 h.
Dla chętnych możliwość zakończenia zajęć ogniskiem integracyjnym (prowiant we własnym zakresie).

Zapraszamy również na terenowe zajęcia dendrologiczne prowadzone na Wyspie Bolko w Opolu w ostatnią sobotę lipca oraz sierpnia. Podczas wędrówki trasą wyznaczoną na mapie będziemy „rozkodowywać” nazwy drzew oraz tworzyć zeszyt młodego dendrologa. Nauczymy się rozpoznawania co najmniej 20 gatunków drzew.

Czas trwania zajęć to ok. 2 h.


Wakacyjny rozkład jazdy:

 • Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny, ul. Leśnicka 28, 47-154 Góra Świętej Anny
  Termin i tematyka:
  - 7, 14, 21, 28 lipca 2022 r., godz.: 14:00 – „Jak nie dać się zjeść? - w świecie roślin”
  - 4, 11, 18, 25 sierpnia 2022 r., godz.: 14:00 – „Jak nie dać się zjeść? - w świecie zwierząt”
 • Wyspa Bolko w Opolu (start przy wejściu do ZOO)
  Termin i tematyka:
  - 30 lipca i 27 sierpnia, godz.: 10:00 – „Rozkoduj drzewo.”
 • UWAGA, dodatkowy termin na zajęcia plenerowe "Rozkoduj drzewo" - 19.08.2022, godz. 10:00, Wyspa Bolko

  Cena wszystkich zajęć to 10 zł od osoby.
  Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.
  Oferta skierowana do osób indywidualnych oraz grup (maks. 15 osób).
  Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel. 77 461-54-66 lub mailowo: przyroda@muzeum.opole.pl.


  Zachęcamy do obserwowania nas na Facebook Dział Przyrody MŚO, Muzeum Śląska Opolskiego


Zobacz inne aktualności

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Tata kontra Tata. Średniowieczny kontra Współczesny"

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Tym razem skupimy się na porównaniu współczesnego taty z rycerzem średniowiecznym. Czy rzeczywiście można porównać te dwie role? Kim był rycerz, jakie cechy go wyróżniały i czy może nasz tata jest podobny do tego historycznego bohatera? Przyjdź i udowodnij, że Twój tata zasługuje na miano współczesnego rycerza!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.