Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Pracownia Konserwacji Zabytków

Pracownia Konserwacji Zabytków Muzeum Śląska Opolskiego specjalizuje się w konserwacji i renowacji: malarstwa tablicowe temperowego ( w szczególności ikon), malarstwa olejnego na płótnie i tekturze, rzeźby drewnianej polichromowanej, złoceń (wszystkie techniki złoceń i srebrzeń), konserwacji papieru.

Pracownika konserwacji zabyktów
Pracownia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt konserwatorski: optyczny, elektryczny i elektroniczny, między innymi dwa stoły próżniowe w tym: stół niskociśnieniowy ( przenośny) o wymiarach umożliwiającym pracę zarówno przy małych jak i bardzo dużych formatach obrazów.

Do konserwacji stosowane są profesjonalne materiały renomowanych firm. Na bieżąco wdraża się nowoczesne środki i metody pracy. Przebieg wykonywanych prac jest dokumentowany opisowo i fotograficznie. W razie potrzeby diagnostyki chemicznej obiektu pracownia współpracuje ze specjalistami z Wydziałów Konserwacji i Renowacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Pracownia konserwacji zabyktów


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.