Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Porcelana Pani Eryki

22 stycznia 2021 Wystawa - wydarzenie
Film prezentuje porcelanę zaprojektowaną przez Erykę Trzewik-Drost, która wraz z mężem Janem Sylwestrem Drostem należy do wybitnych projektantów powojennego polskiego wzornictwa przemysłowego. Projekty Eryki Trzewik-Drost eksponowane na wystawie stałej "Projektanci na Śląsku Opolskim/ ze Śląska Opolskiego” stanowią część kolekcji, która jest nowym nabytkiem Działu Sztuki Muzeum Śląska Opolskiego.

Kolekcja ta obejmuje porcelanę i szkło projektowane przez państwa Drostów, głównie dla przemysłu, w większości dla Huty Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, w kolekcji znalazły są także dzieła unikatowe. Obiekty porcelanowe projektowane przez Erykę Trzewik-Drost  powstały w Zakładach Porcelany w Bogucicach, z którą projektantka związana była przez kilka lat na początku swojej działalności zawodowej.Zakup kolekcji zrealizowany został dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Opolskiego.

logotypy projektuLogotypy projektu

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.