Pielgrzymka powstańcza | Muzeum Śląska Opolskiego
Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Pielgrzymka powstańcza

14 Maj 2021 Wydarzenie
W dniu 18 czerwca 2021 r. w Bazylice św. Anny odprawiona zostanie przez annogórskich franciszkanów uroczysta Msza Święta, podczas której homilię wygłosi Ordynariusz Diecezji Opolskiej bp Andrzej Czaja. Przedstawiciele szkół następnie złożą wiązanki kwiatów oraz zapalą znicze na płycie Pomnika Czynu Powstańczego.

Plakat pielgrzymki Powstańćzej„Pielgrzymka powstańcza” kierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województw opolskiego i śląskiego.

Pielgrzymka zakończy się zorganizowanym na terenie Muzeum Czynu Powstańczego „Koncertem Pieśni Walczącego Śląska”.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer, opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.


Zalaczniki

Zobacz inne aktualności