Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie tematyczne: "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej pt. "Obcy wśród nas"

24 lutego 2024 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie na rodzinne oprowadzanie tematyczne pt. "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej zatytułowanej "Obcy wśród nas. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski”, organizowanej przez Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas oprowadzania odkryjecie, że wpływy z Azji na Europę nie ograniczają się jedynie do dziedziny technologii, muzyki czy kosmetyków.

Logo wydarzenie oprowadzanie tematyczne
Data:
24.02.2024
Godzina: 15:00

Wstęp wolny.

Prowadząca:
Agnieszka Mulawa, kuratorka wystawy Dział Przyrody MŚODołączcie do Agnieszki Mulawy, kuratorki wystawy, która zabierze Was w niezwykłą podróż przez świat obcych roślin, które znalazły swoje miejsce w polskiej przyrodzie. Odkryjcie, jakie gatunki z Azji zagościły w naszej florze, jak się rozmnażają i jak wpływają na nasz ekosystem.

To nie tylko lekcja przyrody, ale także szansa na wspaniałą rodzinna przygodę! Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe wyzwania, które rozwijają spostrzegawczość i bystre oko. Nie zabraknie również niespodzianek na każdym kroku.

Bądźcie gotowi na obserwację, analizę i poszukiwanie śladów obecności obcych gatunków roślin. Wspólnie z Agnieszką Mulawą dowiecie się, jakie zjawiska przyrodnicze kryją się za inwazją roślin.

Serdecznie zapraszamy każdego, kto kocha naturę i chce zgłębić tajemnice inwazyjnych gatunków roślin. To wyjątkowe wydarzenie będzie pełne odkryć i fascynujących spostrzeżeń, które z pewnością zaspokoją Twoją ciekawość świata.


Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.