Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie tematyczne: "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej pt. "Obcy wśród nas"

24 lutego 2024 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie na rodzinne oprowadzanie tematyczne pt. "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej zatytułowanej "Obcy wśród nas. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski”, organizowanej przez Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas oprowadzania odkryjecie, że wpływy z Azji na Europę nie ograniczają się jedynie do dziedziny technologii, muzyki czy kosmetyków.

Logo wydarzenie oprowadzanie tematyczne
Data:
24.02.2024
Godzina: 15:00

Wstęp wolny.

Prowadząca:
Agnieszka Mulawa, kuratorka wystawy Dział Przyrody MŚODołączcie do Agnieszki Mulawy, kuratorki wystawy, która zabierze Was w niezwykłą podróż przez świat obcych roślin, które znalazły swoje miejsce w polskiej przyrodzie. Odkryjcie, jakie gatunki z Azji zagościły w naszej florze, jak się rozmnażają i jak wpływają na nasz ekosystem.

To nie tylko lekcja przyrody, ale także szansa na wspaniałą rodzinna przygodę! Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe wyzwania, które rozwijają spostrzegawczość i bystre oko. Nie zabraknie również niespodzianek na każdym kroku.

Bądźcie gotowi na obserwację, analizę i poszukiwanie śladów obecności obcych gatunków roślin. Wspólnie z Agnieszką Mulawą dowiecie się, jakie zjawiska przyrodnicze kryją się za inwazją roślin.

Serdecznie zapraszamy każdego, kto kocha naturę i chce zgłębić tajemnice inwazyjnych gatunków roślin. To wyjątkowe wydarzenie będzie pełne odkryć i fascynujących spostrzeżeń, które z pewnością zaspokoją Twoją ciekawość świata.


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.