Oprowadzanie tematyczne: "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej pt. "Obcy wśród nas"

24 lutego 2024 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie na rodzinne oprowadzanie tematyczne pt. "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej zatytułowanej "Obcy wśród nas. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski”, organizowanej przez Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas oprowadzania odkryjecie, że wpływy z Azji na Europę nie ograniczają się jedynie do dziedziny technologii, muzyki czy kosmetyków.

Logo wydarzenie oprowadzanie tematyczne
Data:
24.02.2024
Godzina: 15:00

Wstęp wolny.

Prowadząca:
Agnieszka Mulawa, kuratorka wystawy Dział Przyrody MŚO

Dołączcie do Agnieszki Mulawy, kuratorki wystawy, która zabierze Was w niezwykłą podróż przez świat obcych roślin, które znalazły swoje miejsce w polskiej przyrodzie. Odkryjcie, jakie gatunki z Azji zagościły w naszej florze, jak się rozmnażają i jak wpływają na nasz ekosystem.

To nie tylko lekcja przyrody, ale także szansa na wspaniałą rodzinna przygodę! Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe wyzwania, które rozwijają spostrzegawczość i bystre oko. Nie zabraknie również niespodzianek na każdym kroku.

Bądźcie gotowi na obserwację, analizę i poszukiwanie śladów obecności obcych gatunków roślin. Wspólnie z Agnieszką Mulawą dowiecie się, jakie zjawiska przyrodnicze kryją się za inwazją roślin.

Serdecznie zapraszamy każdego, kto kocha naturę i chce zgłębić tajemnice inwazyjnych gatunków roślin. To wyjątkowe wydarzenie będzie pełne odkryć i fascynujących spostrzeżeń, które z pewnością zaspokoją Twoją ciekawość świata.

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz