Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Jerzy Beski" - Noc Kultury w Galerii MŚO

27 czerwca 2025 Wydarzenie
Ostatnia szansa, by zobaczyć wystawę „Jerzy Beski”! 27 czerwca 2025 o godz. 20:00 zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie w Galerii MŚO, które poprowadzi Marta Podstawa-Boulkroune. Wydarzenie odbędzie się w ramach Opolskiej Nocy Kultury. 28 czerwca Galeria będzie nieczynna.

plakat promujący wystawę Zamknij dzień pełen kulturalnych wrażeń ostatnim, wieczornym oprowadzaniem kuratorskim po wystawie czasowej Jerzy Beski, zorganizowanym w ramach Opolskiej Nocy Kultury.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2025 roku o godz. 20:00 w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10, a poprowadzi je Marta Podstawa-Boulkroune z Działu Sztuki MŚO – współkuratorka ekspozycji.


To ostatnia okazja, by zobaczyć prezentowaną od marca wystawę poświęconą Jerzemu Beskiemu – artyście od 70 lat związanemu z Opolem, inicjatorowi salonów jesiennych i współtwórcy opolskich struktur ZPAP. Jego twórczość – od malarstwa inspirowanego ludową sztuką, przez abstrakcję geometryczną, po asamblaże i sztandary – jest pełna pasji, refleksji i barwnego dialogu z widzem. Artysta ma na koncie nie tylko imponujący dorobek malarski, ale też scenografie, freski i projekty pomników.

Nie przegap tej jedynej szansy, by spotkać się z twórczością Jerzego Beskiego w przestrzeni muzeum, wysłuchać kuratorskich opowieści i odkryć nieznane wątki biograficzne oraz artystyczne.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!


TEKST: A.BD.

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.