Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Obcy wśród nas", 11.01.2024, godz. 17:00

11 stycznia 2024 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie na oprowadzanie kuratorskie po czasowej wystawie "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski" oraz na towarzyszącą jej ekspozycję "Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", które poprowadzi kuratorka Agnieszka Mulawa. To wyjątkowe spotkanie, które pozwoli zgłębić tajniki wpływu obcych gatunków na różnorodność przyrody w Polsce.

kuratorzy wystawy przyrodniczej Harmonogram wydarzenia:
Oprowadzająca: Agnieszka Mulawa - kuratorka wystawy, Dział Przyrody MŚO
Data: 11 stycznia 2024 roku
Godzina: 17:00
 - Miejsce spotkania z kuratorką wystawy w holu głównym. Prosimy o skorzystanie z szatni.
 - Przejście na ekspozycję wraz z kuratorką - 1 piętro, sala wystaw czasowych
Czas oprowadzania: 50 min.
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Mały Rynek 7
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]
Koszt: Wstęp na oprowadzanie kuratorskie jest wolny.

Uwaga! Dodatkowe wydarzenie:

Koncert Kolędowy Męskiego Zespołu Estradowego CAMERTON:

    18:00: Początek koncertu w muzealnej sali odczytowej (parter)
    Bezpłatne wejściówki na koncert do pobrania w Kasie Muzeum od 09.01.2024


To wyjątkowe połączenie kultury i edukacji, które zapewni niezapomniane wrażenia. Zachęcamy do udziału w oprowadzaniu kuratorskim oraz do skorzystania z okazji, aby poczuć magię kolędowego koncertu. Mamy nadzieję, że spotkamy się licznie na tym pełnym atrakcji wydarzeniu w naszym Muzeum!

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.