Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Obcy wśród nas"

4 kwietnia 2024 Wydarzenie
Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie 4.04.2024 r. o godz. 12:00 na oprowadzanie kuratorskie, po przyrodniczej wystawie czasowej "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", które poprowadzi Piotr Zabłocki, Kierownik Działu Przyrody w MŚO.

logo wydarzeniaPrzyjdź i odkryj fascynujący świat zwierząt inwazyjnych, które dotarły do Polski z różnych zakątków globu podczas oprowadzania kuratorskiego na przyrodniczej wystawie czasowej w Muzeum Śląska Opolskiego. Dowiedz się, jak te obce gatunki wpływają na lokalne ekosystemy, jakie wyzwania stwarzają dla przyrody oraz jakie działania podejmowane są w celu zarządzania ich populacjami.

Prowadzący:
Piotr Zabłocki - kurator wystawy, Kierownik Działu Przyrody MŚO
Data: 4 kwietnia 2024 roku
Godzina: 12:00
 - Miejsce spotkania z kuratorem wystawy w holu głównym. Prosimy o skorzystanie z szatni.
 - Przejście na ekspozycję wraz z kuratorem wystawy - 1 piętro, sala wystaw czasowych
Czas oprowadzania: ok. 50 min.
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce'")
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]

Koszt: Wstęp na oprowadzanie kuratorskie jest wolny.


Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.