Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta." Najbliższe oprowadzanie 15.04.2023

5 kwietnia 2023 Wydarzenie
Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie dr Bogny Szafraniec po wystawie "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta". To szczególna okazja, aby poznać przemysłową historię Opola.

Kim jest kurator wystawy?
Człowiek, który o ekspozycji wie wszystko. Kurator to z łacińskiego curator - opiekun, odnosi się do słowa cura - troska, piecza nad czymś lub nad kimś.

dr Bogna Szafraniec kurator wystawy czasowej w trakcie wernisazu wystawy
Kurator wystawy to osoba zajmująca się profesjonalną organizacją ekspozycji, w naszym przypadku to merytoryczny pracownik muzeum. Odpowiada on za kształt wystawy, jej ideę, prace, które zostały pokazane, a także nierzadko za jej odbiór, gdyż może przekazanymi informacjami podsuwać konkretne interpretacje dzieł, które oglądamy.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie to już tradycja naszego Muzeum, pozwala odbiorcom na zrozumienie wystawy, jej kontekstu, a także pozwala uzyskać pełen obraz, zgodny z intencjami.

zwiedzajacy wystawe niedowidzący i niewidomi miszkańcy województwa opolskiego


W przypadku wystawy 'Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta" należy pamiętać, że opracowaniem koncepcji wystawy zajęła się Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego Iwona Solisz, która nie tak dawno oprowadzała po przemysłowej historii Opola osoby niedowidzące i niewidome, udowadniając, że nasza najnowsza wystawa czasowa jest dostępna... w pełni tego słowa znaczeniu, dla wszystkich chętnych. 


Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem oprowadzania kuratorskiego po wystawie "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta".

04.02.2023, godz. 15:00
Oprowadzanie kuratorskie: wystawy dr Bogna Szafraniec
Gmach główny
11.03.2023, godz.15:00
Oprowadzanie kuratorskie: dr Bogna Szafraniec
Gmach główny
15.04.2023, godz. 15:00
Oprowadzanie kuratorskie: dr Bogna Szafraniec
Gmach główny
Oprowadzanie zostanie poprzedzone wykładem dr hab. Jerzego Iloksza Architektura dla mas - Hala Stulecia we Wrocławiu, modernistyczny „Gesamtkunstwerk"
13.05.2023, godz. 19:00
Oprowadzanie kuratorskie: dr Bogna Szafraniec
Gmach główny (Noc Muzeów)
30.06.2023, godz. 16:00
Oprowadzanie kuratorskie: dr Bogna Szafraniec
Gmach główny

Więcej o wystawie: https://muzeum.opole.pl/cementownie-opola-przemysl-w-strukturze-miasta/

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.