Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie kuratorskie po wystawach czasowych "Wystawa 1", "Wystawa 2" w ramach jubileuszu 70–lecia Opolskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków

13 lipca 2024 Wydarzenie
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe oprowadzanie kuratorskie po wystawach czasowych realizowanych w ramach jubileuszu 70-lecia Opolskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków: "Wystawa 1" i "Wystawa 2". Dołącz do nas i odkryj artystyczne dziedzictwo Opola. Udział w wydarzeniu bezpłatny.

logo wydarzenia oprowadzanie kuratorskie po wystawach czasowychWeź udział w wyjątkowym oprowadzaniu kuratorskim po dwóch wystawach czasowych, które odbywają się w ramach jubileuszu 70-lecia Opolskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

Termin: 13.07.2024 (sobota) godz. 15:00
Prowadzący: Marta Podstawa-Boulkroune, Romuald Jeziorowski - Kuratorzy wystaw
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7, następnie przejście do Galerii MŚO, ul. Ozimska
Koszt udziału: udział w wydarzeniu bezpłatny

W Muzeum Śląska Opolskiego można obecnie oglądać dwie wystawy, które wzajemnie się uzupełniają, przybliżając obraz opolskiego środowiska plastycznego i prezentując prace zarówno dawnych, jak i obecnych członków ZPAP w Opolu.

"Wystawa 1" - Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
Wystawa w gmachu głównym nakreśla dorobek ZPAP Okręgu Opolskiego w ujęciu historycznym poprzez dzieła malarskie, rzeźbiarskie i graficzne artystów zmarłych oraz żyjących starszego i średniego pokolenia.

"Wystawa 2" - Galeria MŚO, ul. Ozimska
Ekspozycja w Galerii MŚO została pomyślana w swobodniejszej konwencji, prezentując prace rzadko lub wcale dotąd niepokazywane, czasami zaskakujące, czasami zapomniane.

Wystawy objęte są Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola.

To niezwykłe wydarzenie daje unikalną możliwość zobaczenia, jak kształtowało się opolskie środowisko plastyczne na przestrzeni lat. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć bogactwo lokalnej sztuki oraz poznać historie jej twórców.

Poleć to wydarzenie swoim znajomym, aby i oni mogli doświadczyć tej artystycznej podróży w czasie!
Oprac. A. BD

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.