Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Opieka nad Domem Polskim w Górze św. Anny – Miejscem Pamięci Narodowej i Pomnikiem Historii

Muzeum Śląska Opolskiego realizuje w latach 2016-2017 zadanie interdyscyplinarne pod nazwą "Opieka nad Domem Polskim w Górze św. Anny – Miejscem Pamięci Narodowej i Pomnikiem Historii" dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Dziedzictwo Kulturowe", priorytet "Miejsca Pamięci Narodowej".

Jego celem jest kompleksowe zbadanie i upamiętnienie Domu Polskiego w Górze św. Anny oraz zlokalizowanego w jego pobliżu w latach II wojny światowej niemieckiego obozu pracy. W skład zadania wejdą działania badawcze (badania archiwalne dotyczące byłego obozu oraz poszukiwania archeologiczne w terenie), inwestycyjne (upamiętnienia w formie tablic informacyjnych i pamiątkowych, remont przystosowanie i wyposażenie pomieszczenia do opracowywania i przechowywania znalezisk), wystawiennicze (organizacja wystawy czasowej), wydawnicze (opracowanie wyników badań w formie książkowej oraz wydawnictwa towarzyszącego wystawie) i promocyjne (organizacja konferencji naukowej przedstawiającej wyniki badań).Całkowity koszt zadania wynosi 215 000,- zł w tym dotacja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 120 025,- zł, a dotacja Organizatora, tj. Województwa Opolskiego 94 975,- zł.

Dom Polski w Górze św. Anny


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.