Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oferta warsztatowa - wrzesień 2021 r.

2 września 2021 Edukacja
Z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą warsztatową na wrzesień 2021 r.

Oferta warsztatowa na wrzesień


1 września – 30 września 2021 roku

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

budynek główny

Mały Rynek 7


Zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych:

Z pismem przez wieki.

Kiedy wynaleziono pismo? Czym różni się pismo obrazkowe od ideograficznego, o tym będzie można posłuchać na zajęciach. Zwiedzimy także wystawę stałą historyczna gdzie przyjżymy się starym dokumentom cechowym. Dodatkową atrakcją będzie udział dzieci w warsztatach kaligrafii.

Sport w monecie

Wymiana towarów to starodawny sposób handlowania. Kiedy pojawiły się pierwsze pieniądze na ziemiach polskich. Jak one wyglądały? Co łączy środek płatniczy z dyscyplinami sportowymi? O tym można będzie się dowiedzieć na wystawie czasowej zorganizowanej w Muzeum Śląska Opolskiego wraz z Narodowym Bankiem Polskich pt. „Sport na monetach kolekcjonerskich”. Dodatkowym atutem spotkania będą zajęcia warsztatowe z projektowania awersów i rewersów monet technika graficzną.

Ramy, ramki, rameczki…

 Duże, małe, prostokątne, okrągłe czy kwadratowe wszystkie znakomite aby umieścić fotografię wspomnienia z wakacji lub ciekawe zakątki. Zwiedzimy galerię malarstwa i zobaczymy jak wyeksponowane zostały nasze dzieła. Zainspirowani ozdobimy własna ramkę różnymi technikami plastycznymi.


Zajęcia dla grup przedszkolnych:

Wakacje w kolorowych ramkach

Jak różne mogą być ramki można zaobserwować w naszej galerii malarstwa. Duże, małe, prostokątne, okrągłe czy kwadratowe wszystkie znakomite aby umieścić fotografię wspomnienia z wakacji lub ciekawe zakątki. Zainspirowani ozdobimy własna ramkę różnymi technikami plastycznymi.

Workolandia w muzeum?

Jak bezpiecznie przenieść cenne kapcie do przedszkola. Zobacz, jak wyglądały dawne buty, czy miały podeszwę, a może wyglądały jak stara skarpetka ? Czym zajmował się szewc. O tych ciekawostkach można dowiedzieć się na naszej wystawie historycznej. Dodatkową atrakcją będzie ozdobienie własnego worka na kapcie.

-----------------------

Opłata: 10 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny

Terminy do wyboru: od wtorku do piątku, w godz. od 9.30 do 14.30 , czas ok. 60 minut.

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 - 15.00


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.