Oferta edukacyjna dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych „Jesienna paleta barw”, do 19 listopada

4 października 2021 Zajęcia dla grup Opole
Motywem przewodnim zajęć będzie malarstwo Jana Cybisa. Opowieści o obrazach artysty przeplatane będą ciekawostkami z życia artysty. Poznamy pojęcia z zakresu sztuki. Zwieńczeniem wizyty w Galerii będą warsztaty plastyczne, podczas których królować będzie jesienna paleta barw.

Jesienna Paleta Barw

Oferta edukacyjna dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych

„Jesienna paleta barw”

6 października - 19 listopada 2021 roku

Galeria Muzeum Śląska Opolskiego

ul. Ozimska 10

Motywem przewodnim zajęć będzie malarstwo Jana Cybisa, wybitnego polskiego malarza, który urodził się we Wróblinie koło Głogówka. Punktem odniesienia dla pierwszej części zajęć będą obrazy znajdujące się na wystawie stałej „Jan Cybis. Malarstwo”. Opowieści o obrazach przeplatane będą ciekawostkami z życia artysty. Poznamy pojęcia z zakresu sztuki, takie jak: płótno, blejtram, sztaluga, paleta, sygnatura, plener, faktura, rama, portret, autoportret, pejzaż, martwa natura, barwa. Zwiedzanie ekspozycji połączymy z grami edukacyjnymi, podczas których na obrazach Jana Cybisa poszukamy kolorów jesieni. Zwieńczeniem wizyty w Galerii będą warsztaty plastyczne, podczas których królować będzie jesienna paleta barw.

1. Moduł plastyczny dla grup przedszkolnych (5-7 lat) – kolaż na korkowej tablicy (serdecznie prosimy nauczycieli o zabranie większej torby do spakowania prac)

2. Moduł plastyczny dla klas I-VIII - kolaż/kompozycja na drewnianej palecie

Bilet warsztatowy dla uczestnika: 10 zł, opiekunowie grup – wstęp wolny, materiały i narzędzia plastyczne zapewnia Muzeum.

Terminy do ustalenia: od wtorku do piątku, w godz. od 9.30 do 14.30, czas ok. 60 minut.

Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30-15.00

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - warsztaty, oprowadzanie po wystawie czasowej

Zapraszamy do udziału w dwudniowym wydarzeniu, organizowanym przez nasze muzeum w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Grupy szkolne mogą wziąć udział w warsztatach „Europa na sportowo”, aby odkryć tajemnice europejskiego sportu. Dla osób indywidualnych przygotowaliśmy warsztaty „Zielniki podróżników. Odkrywając tajemnice przyrody Europy”. Wszyscy zainteresowani mogą także wziąć udział w rodzinnym oprowadzaniu po wystawie „Obcy wśród nas”, zgłębiając historię i fascynujące oblicza natury. Dołącz do naszej podróży po Europejskim dziedzictwie!