Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Na dobry początek" - czasowa oferta edukacyjna dla Przedszkoli i Szkół Podstawowych. 3.09-27.09.2024

11 września 2024 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy Przedszkola i Szkoły Podstawowe na wyjątkowe warsztaty edukacyjne prowadzone przez Dział Edukacji Muzealnej. W Kamienicy czynszowej, niczym w wehikule czasu, przeniesiemy się w przeszłość, aby odkryć, jak wyglądało życie ucznia w dawnych latach. Zajęcia połączone są z kreatywną częścią twórczą, podczas której uczestnicy ozdobią przedmiot niezbędny w szkolnym życiu.

Pojemniz z atramentem i pióro wieczne, ekspozycja w Kamienicy czynszowej, MŚOTytuł: Na dobry początek
Termin: wrzesień 2024 (wtorek – piątek w godz. 9:30 – 15:00)
Oferta skierowana do: dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (Szkoła Podstawowa)
Prowadzący: Dobromir Kożuch, Dział Edukacji Muzealnej

Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Koszt: 20 zł/os.


Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, Kamienica czynszowa
na fotografii główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, barokowy gmach pojezuicki Wejście od kościoła "na Górce", ul. Mały Rynek 7



Rezerwacja terminu:
Dział Edukacji Muzealnej edukacja@muzeum.opole.pl, tel. 77 44 31 761*
*jeżeli nie odbieramy telefonu, przepraszamy prowadzimy zajęcia, napisz e-mail odezwiemy się

Opis wydarzenia:

Część teoretyczna (20 min): Zwiedzanie wystawy

Podczas pierwszej części zajęć prowadzonej w Kamienicy czynszowej poznamy życie ucznia w ubiegłych dekadach. Dowiemy się jak się jak wyglądały m.in. mundurek i tarcza szkolna, do czego służył i jak wygląda tornister. Poznamy także czym dawniej uczniowie ostrzyli ołówki i kredki.

Część twórcza (ok. 60 min): Ozdabianie drewnianego piórnika

W drugiej części zajęć, w pracowni plastycznej, ozdobimy drewniany piórnik, który każdy uczestnik zajęć będzie mógł zabrać z sobą jako praktyczną pamiątkę z możliwością przeznaczenia jej np. na prezent.


Oprac. Dobromir Kożuch

Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.