Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych: Odkrywamy muzealny świat - wrzesień

1 września 2023 Edukacja
Drodzy Nauczyciele, Opiekunowie! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wrześniową ofertą edukacyjną dla grup przedszkolnych i szkolnych. Zachęcamy do skorzystania z naszych niecodziennych lekcji, warsztatów, gdzie dzieci mogą dotknąć, zobaczyć i zrozumieć historię, kulturę oraz przyrodę naszego regionu. W Muzeum każdy eksponat, każdy zabytek staje się źródłem wiedzy i inspiracji, a lekcje stają się fascynującą przygodą. Nasze zajęcia edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, aby dzieci mogły odkrywać piękno i wartość dziedzictwa kulturowego poprzez interaktywne i pouczające zajęcia.

logo wydarzenia w tle zdjęcie gmachu głównego muzeum oraz eksponaty z kamienicy czynszowejZapraszamy do Muzeum, gdzie edukacja nabiera nowego wymiaru. Rozumiemy, że lekcje historii, sztuki i przyrody nie zawsze muszą odbywać się przy tradycyjnych szkolnych ławkach. W naszym muzeum wierzymy w potęgę nauki przez doświadczenie i bezpośredni kontakt z dziedzictwem regionalnym.

Podróż przez Historię i Sztukę:

Oferujemy Wam niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w zajęciach teoretyczno-warsztatowych podzielonych na trzy bloki tematyczne:


Blok Tematyczny 1: "Pocztówka z wakacji"
Wrzesień to miesiąc którzy jedni lubią, inni troszeczkę mniej. Ci pierwsi  bo mogą wrócić do szkoły i spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy, podzielić się swoimi wrażeniami z wakacji, ci drudzy bo trzeba znowu zabrać się do nauki, a na kolejne wakacje poczekać cały rok szkolny. Dla jednych i drugich mamy propozycję, aby trochę tego lata, tych wakacji, wakacyjnych wspomnień, zamknąć w obrazie. Proponujemy wykonanie autorskiej pocztówki z wakacji, techniką grafiki, następnie oprawimy ja w ramkę.

Grupa docelowa:
KLASY I-III Szkoła Podstawowa
Koszt: 20 zł /os.; opiekun bezpłatnie
Czas: 60-90 min.
Termin: Zajęcia realizowane będą od wtorku do piątku (wrzesień) – godziny do uzgodnienia.
Rezerwacja:
Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl 

Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7 (wejście od kościoła "na Górce"
-----------------------------------------------------------------------------------------

Blok Tematyczny 2: "Jesienny worek na skarby Przedszkolaka"
Tegoroczne wakacje, powoli stają się wspomnieniem. Powracamy do naszych przedszkoli. Wkrótce mijać będziemy kolorowe drzewa a na nich kasztany, żołędzie i jarzębiny, czyli owoce jesieni doskonałe do rozmaitych twórczych działań wypełnionych zabawą. Dobrze byłoby je w tym celu pozbierać, podczas jesiennych spacerów. Proponujemy zatem ozdobienie płóciennego worka na skarby jesieni, technikami mieszanymi.

Grupa docelowa: dzieci w wieku przedszkolnym
Koszt:
20 zł /os.; opiekun bezpłatnie
Czas:
60-90 min.
Termin:
Zajęcia realizowane będą od wtorku do piątku (wrzesień) – godziny do uzgodnienia.
Rezerwacja:
Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl 

Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7 (wejście od kościoła "na Górce"
-----------------------------------------------------------------------------------------

Blok Tematyczny 3: "Kropka, kreska, plama – co wybierzesz?"
Gdy sięgamy po narzędzie plastyczne – kredkę, ołówek, pędzel – zostawiamy na kartce lub płótnie ślad. Kiedy artysta stawia kropkę? Czy zwykła linia wystarczy, aby wyrazić emocje? Jak sprawić, by prosteznaki: kropki, kreski czy plamy znaczyły więcej – by tworzyły obraz? W co może zmienić się zwykły kleks na kartce papieru i co wspólnego mają plamy z obrazami Jana Cybisa?
Zapraszamy na zajęcia o środkach artystycznego wyrazu i wyobraźni artysty, które połączymy z warsztatem plastycznym (technika: kolaż, tempera na płóciennym podobraziu, format A4).

Prosimy o założenie przez uczestników ubrań, których nie będzie żal pobrudzić.

Grupa docelowa:
grupy przedszkolne i szkolne (klasy I-III)
Koszt:
20 zł /os.; opiekun bezpłatnie
Czas: 60-90 min.
Termin:
Zajęcia realizowane będą od 15 września do 27 października 2023, od wtorku do piątku – godziny do uzgodnienia.
Rezerwacja:
Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

Miejsce: stała wystawa malarstwa Jana Cybisa, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10

MATERIAŁY ZAPEWNIA MUZEUM. WYKONANĄ PRACĘ UCZESTNICY ZABIERAJĄ ZE SOBĄ DO DOMU.

Zapraszamy do zapisów i dołączania do naszej społeczności odkrywców i entuzjastów kultury, sztuki oraz historii. Czekamy na Was i Wasze grupy z otwartymi ramionami!
Wspólnie odkrywamy piękno i wartość edukacji muzealnej, która wzbogaca rozwój dziecka, rozbudza ciekawość świata i uczy szacunku do dziedzictwa kulturowego. Przyjdźcie do nas i doświadczcie nauki w niepowtarzalny sposób!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do skorzystania z oferty:

- MUZEUM Z PRZEWODNIKIEM (KLIKNIJ I POZNAJ SZCZEGÓŁY)

- KAMIENICA Z PRZEWODNIKIEM (KLIKNIJ I POZNAJ SZCZEGÓŁY)

-----------------------------------------------------------------------------------------

Organizacja zajęć edukacyjnych:

•zajęcia edukacyjne przeprowadzane są na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

• zajęcia edukacyjne (część teoretyczna) odbywają się przy eksponatach na wystawie stałej, część warsztatowa w muzealnej pracowni plastycznej w Głównym gmachu MŚO

• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej zajęciach prosimy o niezwłoczne, telefoniczne powiadomienie.

• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupę, która zamówiła zajęcia przy kasie muzealnej, korytarz główny. Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.

• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min (bez uprzedzenia o ewentualnym opóźnieniu) mogą być skrócone lub odwołane.

• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej.

• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.

• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.