Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych Baw się w Muzeum – 14.02-25.02.20022 r.

11 lutego 2022 Edukacja
GRUPY ZORGANIZOWANE –PRZEDSZKOLNE I SZKOLNE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA TEORETYCZNO-WARSZTATOWE w trzech blokach tematycznych:

Baw się w Muzeum luty 2022

Karnawał w Muzeum - ”bohaterami” zajęć będą karnawałowe maski weneckie – o ich formach i sposobach ozdabiania dowiemy się z krótkiej prelekcji ilustrowanej prezentacją multimedialną. Teorię uzupełni ozdobienie własnej fantazyjnej maski karnawałowej wykonanej z papier-mâché (technika akryl, aplikacje, kolaż). Jak wyglądały dawniej obchody karnawału i skąd przywędrowały na Śląsk? Na czym polega obrzęd wodzenia niedźwiedzia?

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (Gmach główny)

Czas trwania: 90 min.

Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie

Zimą malowane – zajęcia dla grup zorganizowanych, opowieści o obrazach połączone będą z grami edukacyjnymi, a wizytę w Galerii zakończymy warsztatem plastycznym, podczas którego inspirować nas będzie zimowy pejzaż.

A. Moduł plastyczny dla grup przedszkolnych i klas I-II (5-7 lat) – praca na malarskim podobraziu, technika mieszana (serdecznie prosimy opiekunów o zabranie mocnej torby do spakowania prac wykonanych przez młodsze dzieci).

B. Moduł plastyczny dla klas III-VIII – krajobraz w wersji mini, technika mieszana, pojemnik z łuby.

MIEJSCE: Opole, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10

Czas trwania: 90 min.

Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie

W co się bawić ? Historia zabawy i zabawek – gry i zabawy + warsztat plastyczny

Pierwsza część spotkania, teoretyczna: skąd się wzięły zabawki, w co się dawniej bawiono…w części warsztatowej ozdobimy najpopularniejszą z zabawek, która wywołuje uśmiech na twarzy chłopca i dziewczynki.

Miejsce: Muzeum Ślaska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (Gmach główny)

Czas trwania: 90 min.

Koszt: 10 zł/ os. opiekun bezpłatnie

Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.