Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

ODRA – TEMAT RZEKA Roman Hlawacz - fotografia

27 czerwca 2018
Na blisko 150 fotografiach zobaczymy Odrę z trzech perspektyw: żeglugi na rzece, krajobrazów kulturowych przy Odrze i Flis Odrzański.

Odra to jedna z głównych rzek Europy. Druga rzeka Polski. Jest najdłuższą śródlądową drogą wodną w Polsce. Odra była i jest inspiracją dla wielu twórców. Opolski artysta fotografik Roman Hlawacz także uległ jej urokowi. Od wielu lat utrwalał na kliszy Odrę na całej jej długości. Dzięki temu powstała swoista kronika rzeki, która jest piękną opowieścią o jej walorach przyrodniczych, o ludziach pracujących na rzece, o zabytkach techniki i nowych rozwiązaniach, o miastach i miasteczkach nadodrzańskich.  

Urszula Zajączkowska

dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.