Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Ochrona błotniaka łąkowego Circus pygargus w Polsce"

25 marca 2017
"Ochrona błotniaka łąkowego Circus pygargus w Polsce", to wystawa poświęcona błotniakowi łąkowemu, jednemu z najpiękniejszych i najrzadszych w kraju ptaków drapieżnych i jego czynnej ochronie, prowadzonej w ramach ogólnopolskiego projektu koordynowanego przez Towarzystwo Przyrodnicze "BOCIAN" (www.pygargus.pl)

Błotniak łąkowy jest bardzo nielicznym ptakiem lęgowym niżu Polski. Występuje nierównomiernie, osiągając największe zagęszczenia w centrum i na wschodzie kraju, zwłaszcza na Mazowszu, Podlasiu i Lubelszczyźnie. W świetle danych Krajowego Cenzusu Błotniaka Łąkowego liczebność krajowej populacji błotniaka łąkowego w roku 2013 oszacowano na ok tysiąc par lęgowych, co stanowi ponad 21% całkowitej liczebności tego gatunku w Unii Europejskiej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.