Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"O jeżu!" - zajęcia plenerowe, Wyspa Bolko

21 października 2022 Zajęcia dla grup Opole
Jeż - bohater piosenek, miła pluszowa zabawka, "bohater" jesiennych prac przedszkolaków (z jabłuszkiem nadzianym na pokrywające go igły) - to chyba pierwsze skojarzenia. Ten niewielki ssak jest niezwykle intrygujący i nie ma łatwego życia. W trakcie sobotniego spaceru po Wyspie Bolko udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania: "Dokąd tupta nocą jeż? A za dnia on tupta też? Czy zapada w sen zimowy? Jaka wielkość jego głowy? Gdy w ogródku go spotkamy, jak zachować się mamy?

O jeżu! zajęcia plenerowe, Wyspa Bolko, Dział Przyrody
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego
zaprasza na rodzinny spacer przyrodniczy po Wyspie Bolko w Opolu. Bohaterem zajęć będzie jeż. Wiedzę o nim będziemy poszerzać poprzez rozwiązywanie ukrytych w terenie zagadek. Na koniec (jeśli pogoda pozwoli) skleimy papierowe modele jeży, które uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Termin warsztatów:
22.10.2022, godz. 11:00

Miejsce:
Wyspa Bolko (zbiórka przy kawiarni Laba)


Wiek:
bez ograniczenia

Czas trwania: 90 min.

Koszt: 20 zł

Warunek uczestnictwa: obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 77 46 15 466 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.