"O jeżu!" - zajęcia plenerowe, Wyspa Bolko

21 października 2022 Zajęcia dla grup Opole
Jeż - bohater piosenek, miła pluszowa zabawka, "bohater" jesiennych prac przedszkolaków (z jabłuszkiem nadzianym na pokrywające go igły) - to chyba pierwsze skojarzenia. Ten niewielki ssak jest niezwykle intrygujący i nie ma łatwego życia. W trakcie sobotniego spaceru po Wyspie Bolko udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania: "Dokąd tupta nocą jeż? A za dnia on tupta też? Czy zapada w sen zimowy? Jaka wielkość jego głowy? Gdy w ogródku go spotkamy, jak zachować się mamy?

O jeżu! zajęcia plenerowe, Wyspa Bolko, Dział Przyrody
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego
zaprasza na rodzinny spacer przyrodniczy po Wyspie Bolko w Opolu. Bohaterem zajęć będzie jeż. Wiedzę o nim będziemy poszerzać poprzez rozwiązywanie ukrytych w terenie zagadek. Na koniec (jeśli pogoda pozwoli) skleimy papierowe modele jeży, które uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Termin warsztatów:
22.10.2022, godz. 11:00

Miejsce:
Wyspa Bolko (zbiórka przy kawiarni Laba)

Wiek:
bez ograniczenia

Czas trwania: 90 min.

Koszt: 20 zł

Warunek uczestnictwa: obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 77 46 15 466 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - warsztaty, oprowadzanie po wystawie czasowej

Zapraszamy do udziału w dwudniowym wydarzeniu, organizowanym przez nasze muzeum w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Grupy szkolne mogą wziąć udział w warsztatach „Europa na sportowo”, aby odkryć tajemnice europejskiego sportu. Dla osób indywidualnych przygotowaliśmy warsztaty „Zielniki podróżników. Odkrywając tajemnice przyrody Europy”. Wszyscy zainteresowani mogą także wziąć udział w rodzinnym oprowadzaniu po wystawie „Obcy wśród nas”, zgłębiając historię i fascynujące oblicza natury. Dołącz do naszej podróży po Europejskim dziedzictwie!