Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"O jeżu!" - zajęcia plenerowe, Wyspa Bolko

21 października 2022 Zajęcia dla grup Opole
Jeż - bohater piosenek, miła pluszowa zabawka, "bohater" jesiennych prac przedszkolaków (z jabłuszkiem nadzianym na pokrywające go igły) - to chyba pierwsze skojarzenia. Ten niewielki ssak jest niezwykle intrygujący i nie ma łatwego życia. W trakcie sobotniego spaceru po Wyspie Bolko udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania: "Dokąd tupta nocą jeż? A za dnia on tupta też? Czy zapada w sen zimowy? Jaka wielkość jego głowy? Gdy w ogródku go spotkamy, jak zachować się mamy?

O jeżu! zajęcia plenerowe, Wyspa Bolko, Dział Przyrody
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego
zaprasza na rodzinny spacer przyrodniczy po Wyspie Bolko w Opolu. Bohaterem zajęć będzie jeż. Wiedzę o nim będziemy poszerzać poprzez rozwiązywanie ukrytych w terenie zagadek. Na koniec (jeśli pogoda pozwoli) skleimy papierowe modele jeży, które uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Termin warsztatów:
22.10.2022, godz. 11:00

Miejsce:
Wyspa Bolko (zbiórka przy kawiarni Laba)


Wiek:
bez ograniczenia

Czas trwania: 90 min.

Koszt: 20 zł

Warunek uczestnictwa: obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 77 46 15 466 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.