Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wsparcie finansowe z programu Narodowego Instytutu Muzeów

18 czerwca 2024 Wydarzenie
Wsparcie finansowe z programu Narodowego Instytutu Muzeów na zakup dwóch obrazów "Kwiaty" i "Pejzaż" namalowanych przez Jana Cybisa

Z wielką przyjemnością informujemy o otrzymaniu wsparcia finansowego z programu Narodowego Instytutu Muzeów na zakup dwóch obrazów "Kwiaty" i "Pejzaż" namalowanych przez Jana Cybisa, wybitnego polskiego malarza urodzonego na terenie dzisiejszego województwa opolskiego i zarazem jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku. Prace te, powstałe przed wybuchem drugiej wojny światowej we wczesnym okresie twórczości Cybisa, wzbogacą naszą bogatą kolekcję dzieł tego artysty.

Logotypy zadania - Powiększenie kolekcji obrazów Jana Cybisainformacja o dofinansowaniu ze środków budżetu państwa

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.