Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Nauczyciele, zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego. Uwzględnij nas w swoim wniosku do MEN o dotację na wycieczkę „Podróże z klasą”

18 czerwca 2024 Zajęcia dla grup Opole
Drodzy Wychowawcy, Nauczyciele, planujecie wycieczkę dla swojej klasy w przyszłym roku szkolnym? Skorzystajcie z możliwości pozyskania środków od Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Podróże z klasą”. Zapraszamy szkoły z całej Polski do Muzeum Śląska Opolskiego. Odkryjcie bogactwo kulturowe Opola i przybliżcie historię swoim uczniom w niezapomniany sposób!

Muzeum Ślaska Opolskiego, główny gmachMuzeum Śląska Opolskiego oferuje różnorodne warianty edukacyjne, które pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać Waszą wizytę:
1.    Zwiedzanie głównego gmachu Muzeum, ul. Mały Rynek 7, Opole:
- obejmuje 6 wystaw stałych oraz wystawy czasowe.
- koszt: cena za bilet grupowy - 5 zł od osoby, nauczyciele wstęp bezpłatny.

2.    Zwiedzanie Kamienicy czynszowej, ul. św. Wojciecha 9, Opole (kasa w Głównym gmachu, oddalony o 50 m):
- grupy do 25 osób, przy większych klasach dzielimy na 2 grupy/wejścia.
- koszt: cena za bilet grupowy 5 zł od osoby, nauczyciele mają wstęp bezpłatny.

3.    Bilet wstępu wg ścieżki edukacyjnej "Opolska przygoda"*
- zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.
- poznajcie historię Opola wzbogaconą o ciekawostki i anegdoty.
- koszt biletu: 10 zł od osoby, nauczyciele wstęp bezpłatny

4.    Bilet wstępu wg ścieżki edukacyjnej "Twórcze odkrywanie Opola"*Dzieci zwiedzają z przewodnikiem Kamienicę czynszową
- zwiedzanie wybranej ekspozycji w muzeum wzbogacone o warsztat twórczy, który pozwoli odkryć różne aspekty sztuki i rzemiosła.
- Koszt biletu: 20 zł od osoby, nauczyciele wstęp bezpłatny

5.    Bilet wstępu wg ścieżki edukacyjnej "Poszukiwacze skarbów"*
- wstęp do muzeum oraz udział w grze edukacyjnej "Poszukiwacze skarbów".
- koszt biletu: 20 zł od osoby, nauczyciele wstęp bezpłatny.

*bilet dostępny wyłącznie dla uczestników programu "Podróże z klasą" w okresie wrzesień-grudzień 2024

Zapraszamy do korzystania z naszych unikalnych możliwości edukacyjnych, które wzbogacą wiedzę Waszych uczniów i uczynią naukę ciekawą oraz interaktywną.

Dzieci zwiedzają wystawę czasową przed zajęciami twórczymi z edukatorem muzealnymIstnieje możliwość płatności kartą, wystawiamy również uczestnikom programu „Podróże z klasą” fakturę „na przelew”. Koordynator lub nauczyciel powinien w dniu wizyty przedłożyć w kasie muzeum właściwe dane do wystawienia faktury.

Masz pytania?
Zachęcamy do kontaktu tel. tel. 77 44 31 761; tel. 77 44 31 757 lub e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl


Czekamy na Was z niecierpliwością!Oprac. A. BD

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.