Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Nabór do grupy twórczej PRALNIA (dla dorosłych) - SZTALUGI, PROSCENIA, czyli Teatr idzie do Muzeum, 27 stycznia 2022, godz. 17.30

1 stycznia 2022 Wydarzenie
Ogłaszamy nabór do grupy twórczej PRALNIA. Może przeżyjemy razem katharsis? Będziemy pracować metodami teatralnymi, by ożywić muzealne przestrzenie, wprawić w ruch linie i plamy, rozszerzyć nasze wyobrażenie o potencjale muzeum i możliwościach teatru. Wprowadzimy słowo w milczące kolory, wprowadzimy ruch w zastygłe przestrzenie.

„Najpraktyczniej i najhygieniczniej jest prać bieliznę co 14 dni (…). W domu, gdzie są malutkie dzieci, pierze się codziennie. Dzień przed praniem bieliznę pogatunkować, porachować, zaciągnąć wraz z datą do książki i na całą noc namoczyć” – jak wynika z rozdziału „Oszczędne pranie bielizny” z publikacji Teodora Torosiewicza „Pranie bielizny” z 1844 r.

Takie smaczki tylko w muzeum? Takie smaczki także w teatrze.
By je połączyć – w ramach cyklu „Sztalugi, proscenia” – teatr idzie do muzeum!

TERMIN:  27 stycznia o godz. 17.30 (czwartek)
MIEJSCE:  Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Małym Rynku 7 (spotkanie w holu gmachu głównego, wejście od strony kościoła na Górce)

Na przesłuchanie należy przygotować fragment dowolnie wybranego tekstu, piosenkę lub etiudę ruchową.

Zapisy i dodatkowe informacje pod adresem prowadzącej – Justyny Oleksy edukacja@teatropole.pl, a także Patrycja Farys-Kawalec sztuka@muzeum.opole.pl

-------------------
prowadząca: Justyna Oleksy
animatorka kultury w Centrum Edukacji Kulturalnej przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego
w Opolu. Założycielka Teatru Czterech, który w duchu połączenia sztuk plastycznych
i performatywnych tworzy spektakle wśród obrazów i rzeźb. Prowokuje zachowania twórcze. Integruje w duchu kreatywności. Twórczyni autorskich warsztatów i spektakli. Rozmiłowana w żywiole słowa, jego przemian i możliwości. Absolwentka filologii polskiej (specjalizacja: sztuki widowiskowe) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (specjalizacja creative writing). Zawodowo związana z edukacją, prowadzi wykłady, warsztaty oraz oprowadzania dla różnych grup wiekowych z zakresu zagadnień związanych ze sztuką współczesną oraz ekspresją sceniczną. We współpracy z wieloma instytucjami kultury (m.in. Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Otwarta Papiernia w Jeleniej Górze, Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Teatr Miejski w Gliwicach, Fundacja In Situ w Sokołowsku) podejmuje i prowokuje współpracę w obrębie słowa i teatru, działań wywiedzionych z energii dźwięku
i ruchu.

Dodatkowe informacje: Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki Muzeum Śląska Opolskiego, tel. 77 44 31 762


Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.